Blockchain Şirketi Chronicled’ 16 Milyon Dolarlık Dev Yatırım

Amerika Birleşik Devletleri merkezli olarak işlemlerini sunan blockchain şirketi Chronicled, A serisi olan yatırım sürecinin artık son bulduğunu ve bunlarla beraber 16 milyon Dolar seviyesinde bir yatırım da aldıklarını belirtti. Platform müşterilerine hem kazançlı hem de güvenli bir platform sunabilme  adına blockchain teknolojini kullanmakta olan Chronicled’in yatırım sürecini, Hong Kong’da yer alan yatırım şirketlerinin içerisinde bulunan Mandra Capital bünyesinde takip edilmiştir. Aynı zamanda bu şirket tarafından da yönetiliyor.

Chronicled bu sürecin sonunda yaptığı duyuruda 16 milyon dolar seviyesinde yatırım aldığını belirtirken yatırım işlemlerine desteklerde bulunan yatırımcıların arasında Frank Flore, The Perkins Fund, David Aho gibi isimler yer almaktadır. Şirketin sunmuş olduğu açıklamalara göre ise önümüzdeki yıl sürecinde kullanımlara hazır olacak. Bu şekilde piyasaya da katılım gösterebilecek. Mandra Capital yöneticilerinden olan Song Yi Zhang, Chronicled’in toplamış olduğu yatırımlar hakkında sosyal medya hesabından da çeşitli açıklamalar yaptı.

Sektörde yer alan birçok şirket ise ICO düzenliyor ve hem çeşitli spekülasyonlara hem de güvensizlik gibi sorunlara sebep olabilmektedir. Chronicled ise gelişimlerini disiplinli olarak gösterdi. Bu şekilde yatırımlarını da sorunsuz şekilde yerine getirmiştir.

Aynı zamanda Carrefour, Walmart, Nestle gibi dünya genelinde en büyük şirketlerde blockchain teknolojilerini de bu amaçla tercih etmektedir. Şirket ek olarak IBM gibi teknoloji devleri de yatırıma destek sağlamaktadır. Bu şirketler ağırlıklı olarak gıda sektörünün içerisinde yer alıyorlar.