Brave Kitlesini Arttırmaya Devam Ediyor!

Biliyoruz ki 2018 yılı kripto paralar için son derece hüsran bir olarak tarihe geçti ve aynı zamanda birçok Koin piyasadan çekildi ve bazıları ise dipleri gördü. Her ne kadar olumsuz gelişmeler yaşansa da bazı Koin borsaları bu düşüşe rağmen kitlesini bir hayli geliştirmeyi başardı ve bu durum son derece mutluluk verici oldu. Bu büyük gelişmeleri ve ilerlemeleri gösteren Koin borsalarından bir tanesi de Brave oldu. Merkezi bulunmayan İnternet tarayıcısı olarak kullanılan Brave, 2018 yılında kullanıcı sayısını son derece büyük bir kitle üzerine taşırken, şirket yetkilileri ise bu durumdan son derece memnun olduklarını dile getiriyor.

Kullanıcı Sayısı 5.5 Milyona Ulaştı !

Yapılan açıklamalarda geçtiğimiz yıl içerisinde 1 milyon civarında aktif kullanıcısı bulunan Brave, bu yıl içerisinde kullanıcı kitlesini 5.5 Milyona kadar taşımayı başardı. Brave ekibi hedeflerini oldukça yükseklere çıkardığını ve kitleyi daha da arttıracağını söyledi. Brave Ads uygulaması sayesinde çıkan reklamları bloklama şansına sahip olan kullanıcılar, bunun yerine içerik üreticilerine ise BATS tokeni ile ödeme yapıyorlar. Ayrıca yetkililer tarayıcı hızının da yüzde 22 civarında arttığını söylerken, teknik olarak daha iyi noktada olduklarının altını çizdi.

Yine platform üzerinde onaylanmış olan içerik üretici sayıları da 2018 yılına kıyasla 7 kat artış gösterdi. Başlangıç yapıldığı zaman 7 bin civarında içerik üreticisi bulunurken, bugünlerde bu sayısı 28 bine kadar ulaşım sağladı. Bu noktada başarıyı sağlayan asıl noktanın, tarayıcının Twitter ve Youtube gibi uygulamaları desteklemesi oldu. Firma son olarak uygulama marketleri üzerindeki talebin arttığını ve harika indirme sayısına ulaştığından dolayı da, kullanıcılara teşekkürlerini iletti.