20000 BTC Transfer Yapıldı!

Kripto para haberleri devam ederken, işlem hacmi en büyük kripto para olan Bitcoin üzerine yeni bir haber daha geldi. Dün tamı tamına 20.000 BTC değerinde yeni bir transfer yapıldı. Bu gelişmeyle beraber, en fazla bitcoin bulunduran 50 cüzdan arasına, bir yenisi daha eklenmiş oldu. Yaklaşık olarak 73 Milyon dolarlık bir rakama denk gelen 20.000 BTC, dün akşam saatlerinde bir cüzdana aktarıldı ve böylece en zengin kripto para cüzdanları listesinde yer almayı başardı.

İşlem geçtiğimiz gün Türkiye saatiyle 18.30’da yapıldı ve en çok kripto para saklanan büyük cüzdanlar sıralamasında 43. Sıraya gelmeyi başardı. Cüzdanda yer alan Bitcoinler, piyasadaki toplam Bitcoin miktarının 0.1140’lık bölümüne denk geliyor. Bu listeye baktığımız zaman ise en zirvede 138.661 BTC’ye sahip bir cüzdanı görüyoruz.

Listenin zirvesindeki para ise yüzde 0.7907’lik işlem hacmi içerisinde yer alıyor. Gönderilen bitcoinler genel olarak bir şirket hesabına da aktarılmış olabilir. Aynı zamanda BTC’leri soğuk cüzdanına aktaran bir borsaya da ait olabilir. Transfer bedeli olarak da 0.01 BTC yani 36 dolar harcandığı görülüyor. Böylece en büyük cüzdana sahip Bitcoin sıralaması da değişmiş oluyor.