Coinroom Müşterilerinin Paraları ile Kaçtı

Bitcoin piyasasında yer alan kuruluşlardan biri olan ve Polonya’nın en büyük kripto para borsalarında biri olarak bilinen Coinroom’un faaliyetlerini durdurarak, mevcut müşterilerinin firma içerisindeki paraları ile kaçtığı bildirildi. Geçtiğimiz günlerde Cointelegraph’ın haber olarak yaptığı olayda Polonya merkezli kuruluşun faaliyetlerini durdurarak müşteri fonları ile birlikte piyasadan çekildiği ifade edildi.

Money.pl tarafından açıklanan olayda bir Coinroom müşterisinin bir gecede piyasadan yok olup Nisan ayından itibaren müşteri fonları ile kaçtığı söyleniyor. Özellikle bazı kullanıcılar tarafından açıklanan miktarın yaklaşık 15.800 dolar olarak yer aldığı bildirildi. Coinroom operasyonlarını durdurmadan önce kullanıcılarına fesih hakkı bildirisi içeren postalar atıldığını ve paralarını çekmek için ise sadece bir gün verdiği öğrenildi. Bu e-mail sonrası birtakım müşteriler paralarını hemen çekmiş olsa da birçoğu ise paralarını alamadıklarını ifade etti.

Ayrıca şirkete ait sosyal medya kanallarından olan Twitter hesabının ise tamamen kaybolduğu ya da silindiği görüldü. Polonya’nın en büyük kripto para piyasası olmasından dolayı milyonlarca dolarlık işlem hacmine sahip olan firmanın birçok kişiyi mağdur ettiği öğrenildi.