Coinroom’un Operasyonlarını Durdurduğu ve Müşterilerinin Paraları ile Kaçtığı Bildirildi

Polonya merkezli olan kripto para borsası Coinroom faaliyetlerini durdurdu ve müşterilerinin fonları ile birlikte ortadan kayboldu! Bu haber Cointlegraph’ın yerel haber organı olan Money.pl’de verildi. Money.pl bir okuyucusundan aldığı e-posta sonrasında yaptığı araştırma ile ortaya çıkardı.  Bu e-posta da Coinroom’un Nisan ayında bir gecede işlemleri durdurduğu belirtiliyordu.

Kripto para borsası işlemlerini durdurmadan önce müşterilerine sözleşme feshi ile ilgili bir e-posta gönderdiği ifade edilmekte. Coinroom kullanan kişilerin paralarını çekmek için sadece bir günleri olduğu ise bildirilmemiş ve o gün içinde parasını çekemeyen kişiler ise paralarını alamadılar. Coinroom müşterisi olan kişilerin bazıları paralarının bir kısmını çekebilmiş ama birçok kişi ise hiç alamamışlar.

Monye.pl’nin ulaştığı bu kişilerden birisinin ifadesine göre 2 BTC yani 15 bin dolar kaybetti bunu çekemedi. E-postayı aldıktan sonra ikinci gün Coinroom merkezine giden kişi ise görüşecek bir yetkili bulamamış. İletişim bilgilerini bırakmasına rağmen de kendini hiç kimse aramamış. Milyonlarca dolarlık işlem hacmi olan Coinroom resmi Twitter hesabını da kapattı.