İlk Bitcoin ETF Miktarı 1 Milyar Doları Aştı

Brezilya,ABD‘yi geride biraktı ve dünyada Bitcoin ETF‘sini onayladı ikinci sırada yerini aldı. Brezilya Menkul Kıymetler Borsa Komisyonu (CVM) Latin Amerika’da olan ilk Bitcoin borsa yatırım fonuna olumlu baktı.
QR Capital’ın Bitcoin ETF’si, Sao Paulo’da bulunan trilyon dolarlık B3 borsasında QBTC11 borsasında işlem görecek. Günlük olarak net varlık değerini (NAV) belirlemek için son derece saygın kripto para birimi karşılaştırması olan CME CF Bitcoin Referans Oranı kullanılacak.
CVM kararının önemini vurgulamak için QR Capital, bunun dünyadaki dördüncü Bitcoin ETF’si olduğundan bahsediyor. Brezilya, üç tanesi bu yılın başlarında Kanada’da başlatıldıktan sonra ETF’i onaylayan ikinci ülke oldu.
Bitcoin, ABD’deki 5 trilyon dolarlık ETF pazarından henüz bir parça alamadı. Bu yılın başlarında, VanEck, NYDIG ve WisdomTree Investments teklifini SEC’e sundu.
Bu haftanın başında, düzenleyici VanEck’in artık Federal Sicil’de bulunabilecek başvurusunu resmi bir şekilde kabul etti. SEC’in 9 Nisan’a kadar sürecek yorum döneminden sonra Mayıs ayı’nın ilk haftası karar verilmesi bekleniyor.