Dikkat Çeken İddia : Soros, Bitcoin’i Manipüle Etmem İçin 5 Milyon Dolar Teklif Etti

Tüm dünyanın yakından tanıdığı komplo teorisi uzmanı Alex Jones, ünlü kripto para birimi Bitcoin’i şişirmek için ünlü milyarder George Soros’tan 5 milyon dolar teklif aldığını söyledi ve büyük bir iddia geldi. Aynı zamanda Alex Jones, Joe Rogan Experience podcast’inde Bitcoin hakkında geleceğe ve geçmişe yönelik ilginç açıklamalarda bulundu.

Jones, milyarder Soros’un bundan 8 yıl önce kendisiyle iletişime geçtiğini ve Bitcoin’i şişirmesi için 5 milyon dolar değerini Bitcoin teklif ettiğini ileri sürdü. Jones bu sözlerinin ardından bu 2017’deki boğa koşusu sırasında olduğunu ve 38 milyon dolara denk geldiğinden, teklifi reddettiğini söyledi.

Jones, bu bilgileri verdikten sonra büyük bir kripto para takipçisi olduğunu da söyledi. Ünlü komplo teorisi uzmanı kripto paraların geleceği temsil ettiğini ve kripto paralara tamamen güvendiğini iletti. Ayrıca Jones 2018 yılının Ocak ayında yapmış olduğu bir konuşmada en büyük kripto para birimi Bitcoin için “Yanlış anlama üzerine kurulu bir spekülasyon” demişti ve dikkat çekmişti.