Ethereum Classic Saldırıya Uğradı, Değer Kaybı Düşük !

En büyük kripto para sıralamalarında ilk 10’da yer alan Ethereum Classic, bundan kısa bir süre önce yüzde 51 oranında bir saldırı gördü ve bununla beraber değer kaybı da yaşamaya başladı. Fakat Twitter’dakı bazı gözlemcilere göre Ethereum’a yapılan saldırı ile benzer özellik gösterdiğini fakat gelen değer kaybının Ethereum ile kıyaslandığı zaman yüzde 7 oranında daha düşük kaldığının bilgisi geldi.

AMBCrypto tarafından elde edilen verilere bakıldığı zaman Ethereum Classic, yüzde 51 saldırısına uğramış olmasında rağmen bu saldırı sonrasında Ethereum’a kıyaslandığı zaman çok düşük kaldığının bilgisi elimize ulaştı.

Ethereum Classic Saldırı Detayları

Ethereum Classic geçtiğimiz günler içerisinde bir takım saldırılara maruz kaldı ve gözle görülür kayıplar yaşamaya başladı. Bu saldırının arkasında hangi güçlerin olduğu da merak konusu oldu. Ancak saldırganlar geçtiğimiz günler içerisinde 100 bin dolar değerindeki tokeni, şirkete geri iade etmişlerdi.

Ethereum Classic biriminde yaşanmış olan saldırıyla beraber, kripto para sektöründeki yatırımcıların akıllarına da bazı soru işaretleri geldi ve bir saldırı daha yaşanır mı tarzında soru işaretleri belirdi. Sektördeki bazı uzmanlara göre bu saldırının etkisi ufak çaplı coinlerde görülebilir fakat lider kripto para birimi olan Bitcoin herhangi bir şekilde etkilenmez.