Ethereum Madencileri Yılda 2,5 Milyar Dolar Kazanıyor – Bitcoin $ 4,5 Milyar

Düşen fiyatlar ve bitmek bilmeyen ölçeklenebilirlik sorunlarına rağmen, Ethereum Protokolü ağ işçileri için büyük gelirler üretmeye devam ediyor. Bir raporun rakamları yılda 2,5 milyar dolar olduğunu doğruladı.

Eteryum Madencileri Çok Sermaye Üretiyor

TrustNodes tarafından yapılan bir analize göre, madencilikten elde edilen gelir, yaklaşık 30 milyar dolar olan Ethereum’un piyasa kapitalizasyonunun yaklaşık yüzde 8,3’ünü oluşturuyor.

Rapora göre, 11 Ağustos’ta madenciler blok ödülleri ve madencilik ücretlerinde 6,6 milyon dolar aldı. 365 günden fazla yayılan sayılar 2,36 milyar doların üzerinde. Eter oranı arttıkça, değer de artar.

Eteryumun enflasyonu da aynı günde madencilere 12.7 milyon dolar ödeyen Bitcoin’in iki katı olan yüzde 7,3’te hesaplandı. Bitcoin’in madenciler için yıllık ödeme tutarı 4,5 milyar doların üzerinde ya da toplam piyasa kapitalizasyonunun sadece yüzde dördü.

Ethereum’un önemli enflasyon oranına ilişkin olarak rapor, protokolün “Zorluk Bombasını” bir faktör olarak geciktirme kararını ele almaktadır. Bu, ASIC madencilerinin ortaya çıkardığı artan tehdide karşı sistemi bir prova kanıtı protokolüne taşıyarak ilerleyen bir program güncellemesidir.

Ancak, uzun zamandır beklenen Casper güncellemesinin 2019 ortalarında piyasaya sürülmesi bekleniyor. Böylece, Zorluk bombası olarak adlandırılan sözler sonsuza dek ertelenir ve eterlerin toplam miktarı ilk defa bilinmemektedir – yüksek enflasyona yol açan faktörler.

Eteryum Emisyon Problemleri

Casper’den önce, Ethereum toplamda 100 milyondan fazla eteri beklemiyordu. Ancak, CoinMarketCap’e göre, mevcut miktar 101.3 milyon eter. Bu emisyonun azaltılması, Ethereum geliştiricileri tarafından enflasyonu kontrol altında tutmak için önerilmiştir.

Maksimum kaynağı ile ilgili belirsizliği azaltmak için, dört farklı öneriler yapılmıştır: ödül düşme en sonunda iki ETH 5 ETH (yüzde 14 enflasyonu bu artış), 3 ETH mevcut blok ödül stabilizasyon indirgeme blok ödül artırılması ve sadece 1 ETH.

65.000 ETH üyeleri daha düşük bir değere blok ödül azaltmak için oy ile bu önerileri arasında 1 ETH blok prim, Ethereum toplumda büyük tepki oldu. Uygulandığında enflasyon yüzde 2,3’e düşecekti. Bitcoin, “yıllık enflasyon oranını” sadece 2020 yılında yarıya indirecek.

Güvenlik Giderlerinde Daha Az Teşvik Var Mı?

Bazı madenciler tedbir düşük bir hak anlamına gelecektir, çünkü düşük ödüller şikayet, ancak maksimum Etherangebots ve sayı ETH fiyatını artması beklenmektedir resmi sınırı azaltarak. Ancak, bu ekonomik hususlar, Ethereum’un blok ödülünün güvenliği sağlamak için yeterli olup olmadığının düşünülmesinden daha az önceliğe sahiptir.

Bitcoin ile kıyaslandığında, ETH’nin işlemleri günlük 365 milyon dolar ve Bitcoin’in 4 milyar dolardır. İlgili bir madencilik bloğu, Ethereum’da 1.150 doların aksine, Bitcoin’de yaklaşık 80.000 $ değerinde. Bununla birlikte, Bitcoin 10 dakikalık bir blok süresine sahiptir, eter ise sadece 15 saniyedir.

Bu çerçevede, 2 ETH biri blok prim, enflasyonu kontrol tutmak yeterli teşvikler sağlanması ve Ethereum platformunun çeşitli ihtiyaçlarını dengelemek gibi görünüyor.