Başlıgı Kısa ve Öz Yaz Microsoft ve Axelar Ortaklık Kurdu!

Teknolojinin başlıca isimlerinden olan Microsoft, blockchain çözümleri geliştirmek amacıyla Axelar ile iş birliğini duyurdu.

Teknolojinin başlıca isimlerinden olan Microsoft, blockchain çözümleri geliştirmek amacıyla Axelar ile iş birliğini duyurdu.

Microsoft, blockchain teknolojisine yönelik hizmetler geliştirmek üzere Axelar ile iş birliği yaptı. Microsoft Azure Marketplace ile geliştiriciler, uygulamaları farklı blockchain ağlarında etkin kılabilecek. Uygulamalar, Axelar‘ın General Message Passing çapraz zincir yazılım platformunda yer alacak. Ayrıca sistem içerisine, AxelarJS’de yer alan geliştirici araçlarda dahil olacak. Microsoft Web3 ve AI İş Geliştirme Direktörü Daniel An, blockchain entegrasyonunu genişletmek ve müşterilere değerli çözümler sunmak amacıyla Axelar ile ortaklık kurmaktan mutluluk duyduklarını ifade etti.

Ek olarak Daniel An, kuruluşların blockchain teknolojisini benimsemelerini ve operasyonlarını dönüştürmelerini sağlayabileceklerini belirtti. Microsoft, geçtiğimiz aylarda blockchain çözümleri sunmak için Ankr ile ortaklık yapmıştı. Microsoft, Ankr iş birliği ile blockchain veri erişimine ihtiyaç duyan işletmeler için Web3 altyapısı sağlama hizmetlerini geliştiriyor. Axelar ile de farklı zincirler arasında güvenli iletişim kurmayı hedefleyen bir blockchain sistemidir.

Microsoft'tan tepki çeken Türkiye değişikliği! - Haberler