Etherium Vakfı’ndan Parity Technologies’e 5 Milyon Dolar Hibe

7 ocak tarihinde Resmi Etherium bloğunda yer alan bir habere göre, Etherium Vakfı Birleşik Krallık merkezli olarak çalışma sürdüren Parity Technologies şirketine tam 5 milyon dolar değerinde hibe gönderdi.

Yayımlanmış olan habere göre, hibe ölçeklenebilirlik, performans ve güvenlik çalışmaları adına verilen 5 milyon dolar, tamamen bu işler için kullanılacak. Yani, bu para, Parity’nin Casper projesindeki, paylaşım, hafif istemciler, geliştirici araçları, kalite, donanımlar vb gibi araçlar için finanse edilecek ve paranın tüm kullanım amacı ise bu olacak. Buna ek olarak bildiri, fonlamanın “Parity’nin ilkini henüz bitirdiği projeyi destekleyen birkaç dilim üzerinde vereceğini söylüyor. Fonun diğer bölümleri ise, kurul standardı eWasm uyumluluk çalışmasının sona ermesi üzerine aktarılacak. Uyum çalışması ise mainnet için hafif cüzdan ve Faz 0 ile Faz 1’in paylaşımlarının sorunsuz tamamlanmasını içeriyor.

Parity Etherium İstemcisi Geliştiriyor !

Daha önce Bir Ethereum Parity çoklu imza cüzdanına sahip olan bir kişinin, temelde yapılan akıllı sözleşmelerde bulunan bir güvenlik açığı üzerinden yürüyerek, yanlışlıkla 280 Milyon Dolar para kazandığını söylemişti. Fonların 360 milyon dolar civarında olduğu bu yıl içerisinde Nisan ayında, bu olayın tersine çevrilmesi ile ilgili yapılan oylama içerisinde, katılımcıların yüzde 55’inin oyu ile fonların bulundukları yerde kalması üzerine bir net karar alınmıştı. Ekim’de, Parity yepyeni bir Mac’te sadece on beş dakika içinde canlı bir Bitcoin lansmanı aktif oldu. Bu raporda, Parity’nin kurucusunun, platform lansmanının sürecinin hızına dikkat çekmek amacıyla gösterinin bir parçası olarak streç filmden çıktığını iddia etti.