Kripto Paraların Güvenli Şekilde Saklanması İçin DNS

Kripto paralarını güvende tutma konusunda endişelenenler için artık yeni ve çılgın bir çözüm var. Carverr adlı başlangıç, kripto parolalarını ve özel anahtarları DNS yoluyla depolamak için hizmet sunuyor.

Özel anahtarlarını ve Bitcoin varlıklarını kaybeden insanların sayısız hikayesi var. Kayıp ve unutulmuş bitcoins sayısı dört milyon bitcoins olarak tahmin edilmektedir. Tüm bitcoinlerin beşte biri erişilemez olmalıdır.

Ve böyle değerli bir varlığın güvenli bir şekilde saklanması o kadar da kolay değil, her yerde tehlike var. Bir ev yangını, kayıp bir akıllı telefon, sel, ayrışma vb. Bazen Bitcoiners’ı uykusuz hale getirir. Bu yüzden başlangıçta Carverr bunu nasıl daha iyi yapacağını düşündü ve DNA nezareti fikriyle geldi.

DNS Depolama Alanı Nasıl Çalışır?

Endişelenmeyin, bu tür bir depolamayla hiçbir şey enjekte etmeniz gerekmez. DNS dönüşümü aslında Carverr’in web sitesine göre sayısal kodun (1s ve 0s) As, Ts, Cs ve Gs’den oluşan bir DNA dizisine dönüştürülmesidir. Önce Carverr’e şifreli bir e-posta yollayın. Şirket, alınan verileri, yöntemini kullanarak bir DNS konusuna dönüştürmek için kullanır. Dönüşüm bittiğinde, DNA ipini gönderebilir veya Carverr’de saklayabilirsiniz. Telleri uygun bir dondurucuda 4 derecede saklayın.

Görünüşe göre bu tür güvenli depolama artık bir nadirlik değildir. BBC raporuna göre, DNA depolama alanı, Carverr CEO’su Vishal Bhuyan’ın olduğu gibi veri depolamanın geleceğidir. “DNS, eskimeyen tek şey” dedi ve birinin kendi kripto varlıklarını “çok uzun bir süre” tutabileceğini söyledi.

Çok Fazla Saldırı Vektörü Var Mı?

Özel anahtar asla şifrelenmemiş e-postayla üçüncü bir tarafa gönderilmemelidir, bu yüzden şifrelemek zorundasınız. Daha sonra şifresini çözmek için muhtemelen bir yere yazdığınız şifreye ihtiyacınız var. Ek olarak, DNA flakonu ısı ve ışıkta hızla parçalanabilir ve tüm prosedürü gereksiz hale getirir.

Şimdiye kadar, görünüşe göre, 28 müşteri bu hizmet için para ödediler ki bu da 1000 dolar. Bu sürecin birçok saldırı yüzeyi nedeniyle, kendi para birimlerinizi güvende tutmak için bir donanım cüzdanı ve ateşe dayanıklı bir kasa satın almak daha güvenli olacaktır. Kalan parayla kripto para kazanabilirsin. Ancak, üzerinde 1.000 $ harcamak isteyenler için güzel bir hile.