Kripto Para Altyapısı Büyüyor

Kripto para türevlerinin tanıtımı, kurumsal yatırımcılar için potansiyel bir katalizördür ve Bitcoin futures’ları halihazırda mevcut olduğundan, Cboe Global Markets, Ethereum futures’larını piyasaya sürmek üzere olduklarını açıkladı.

Ethereum Gelecekleri Yakında

Bitcoin vadeli işlemlerini başlatan ilk değişim olarak, Cboe Global Markets, pazarlamacılara bildirdiğine göre, İş İnsider’in bildirdiği bir Ether Futures yayınında çalıştığını bildirdi.

Ethereum tabanlı vadeli işlemlerin getirilmesi, kurumsal sermayenin bir akışını hızlandırabilir ve dünyanın en büyük ikinci şifreleme eşdeğeri fiyatlarını artırabilir. Business Insider’e göre, yeni yatırım ürünü Gemini’nin temelindeki Ethereum pazarına dayanacak ve 2018 yılı sonuna kadar piyasaya sürülecek. İlk Ethereum bazlı türevlerin piyasaya sürülmesi, bir Ethereum Borsa Yatırım Fonu (ETF) gibi diğer yatırım ürünlerine de yol açabilir.

Emtia Vadeli İşlemleri Ticareti Komisyonu (CFTC) şu anda Ether Futures’ı gözden geçiriyor. Haberler kripto topluluğundaki karışık tepkilere yol açtı ve bazıları onları çok merkezi bir balina kalabalık pazarı olarak nitelendirdi. CBOE duyuru hakkında yorum yapmak için Twitter üzerinden Preston Byrne: ‘Vadeli işlem gören madeni paraların yüzde 70’inin 100’den az insanın elinde olduğu bir kripto-para birimi üzerinde vadeli işlem sözleşmelerinin getirilmesi, yasadışı bir arzın sonucu olarak kabul edilemez.’ dedi.

Ethereum Futures – SEC Yolu Temizliyor

Aralık 2017’de, Cboe Başkanı Chris Concannon, Bitcoin Cash ve Ethereum için olanlar da dahil olmak üzere, cryptocurrency tabanlı vadeli işlemlerin genişlemesine işaret etti. Concannon, Bloomberg ile yapılan bir röportajda şunları söyledi: ‘SEC’in mevcut Ether İşlemlerini netleştirme kararından memnun kaldık. Bu duyuru, Aralık 2017’de ilk Bitcoin futures’ının piyasaya sürülmesinden beri düşündüğümüz Ether Futures’a büyük bir engel oluşturuyor.’ dedi.

Vadeli döviz alım satım işlemleri de bir Bitcoin vadeli işlem pazarı sunan CME Group, şu anda piyasada herhangi bir Ethereum futures ürünü piyasaya sürmeyeceğini açıkladı. Endişeler rağmen, bu adım altyapının yanı sıra kripto paraların meşruiyetini teşvik etmektir. Ethereum ikinci bir vadeli araç olarak seçildiğinden, kripto para biriminin durumu piyasada tanınabilir.