Bitcoin ETF “Sorunlara Neden Olabilir”

Nick Szabo, Bitcoin Borsa Yatırım Fonu’na (ETF) karşı konuştu ve Bitcoin fiyatını önemli ölçüde artıracağı tezini eleştirdi. Birkaç tweet’de, deneyimli şifreleme uzmanına – ve sözde Satoshi Nakamoto’ya – Bitcoin ETF’lerini onaylamalarını söyledi.

Bitcoin ETF Ya Da Wall Street Tarafından Yönetilmemektedir

Szabo bir Bitcoin ETF ya da Wall Street tarafından yönetilen bir şey olmadığını söyledi. “Bunun değerinden daha fazla sorun yaratabilir.” Son zamanlarda “aptal para” tarafından yönetilen düşüş eğilimi yerini, işe yaramayacak yeni aptal paralar alacaktı, açıklamasında bulundu.

Wall Street, Bitcoin’in Arkadaşı Değil

Szabo, bir Bitcoin ETF’nin gittikçe daha fazla arttığını söyledi. Pek çoğu, Bitcoin’in kitlelere ulaşmasını sağlamak için bir ETF’den yanadır. Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) şu anda dokuz ETF uygulamasını inceliyor.

“Umarım, Wall St’nin Bitcoin’in arkadaşı olmadığını fark eder.” Eski Morgan Stanley kıdemli yöneticisi Caitlin Long Pazar günkü durumu yorumladı. Cenacle Capitle CEO’su Bill Ulivieri, Bitcoin ETF için savunduğu gibi, “Bitcoin topluluğuna olan saygısını” kaybettiğini söyledi. “Bitcoin topluluğu Bitcoin için fiziksel hisse sertifikaları istiyor gibi görünüyor” dedi.

Bitcoin Ticareti İçin Dijital Varlık Platformu Kurma Ve Açma Konusunda Son Duyurular

New York Borsası (NYSE) sahibi Intercontinental Exchange’in (ICE) Kasım ayında bitcoin ticareti için bir dijital varlık platformu kurma ve açma konusundaki son duyuru şimdi daha fazla yansıma ve tartışmaya yol açıyor.

CNBC yorumcusu ve yatırım müdürü Brian Kelly, “Büyük Haber” adlı Bacth başlığını aradı, “ICE’nin Bakkt platformunun ETF onayının şansını önemli ölçüde artıracağını belirten Parabolik Trav, Bakko’nun bir Bitcoin olduğunu söyledi ETF’yi “gereksiz” yapın. açıklamalarında bulundu.

Bitcoin Topluluğu İkiye Ayrılıyor

Bitcoin topluluğu yavaş yavaş iki kampa ayrılıyor. Biri, bir Bitcoin ETF’nin fiyat üzerinde olumlu bir etkisi olduğuna ikna olmuş. Diğer kampta, Bitcoin’nin kurumlar ve bankaları dışlamak istediği için Bitcoin değerlerine odaklanılması gerektiği söyleniyor.