BlackRock Yeni Düzenlemeyle Bitcoin ETF’sini Geri Getirdi!

Dünyanın en büyük varlık yönetim şirketi BlackRock, Amerika Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) uyarısının ardından Bitcoin spot ETF başvurusunu yeniden yayınladı.

Nasdaq, BlackRock ve önde gelen ABD kripto para borsası Coinbase ile birlikte spot Bitcoin borsa yatırım fonu (ETF) başlatma teklifini bir kez daha sundu. Bu ETF onaylanırsa, Amerika Birleşik Devletleri’nde piyasa manipülasyonu, yatırımcı koruması ve saklama sorunlarına ilişkin endişeler nedeniyle reddedilen veya ertelenen onlarca Bitcoin ETF başvurusu arasında ilk örneğini oluşturacak.

SEC, yalnızca düzenlenmiş borsalarda işlem gören BTC sözleşmelerinin fiyatını takip eden iki bitcoin vadeli işlem ETF’sini onayladı. Wall Street Journal kaynaklarına göre, SEC kısa süre önce ETF başvurularının yetersiz olduğunu belirtti ve bu yetersizlik gerekçesi olarak aracı kripto para borsasının adının yer almamasını gösterdi. BlackRock ve diğer birçok şirketin değişiklikler yapmasının ardından bu ETF’ler için aracı olarak Coinbase seçildi.

Why Wealth Management Giant BlackRock Is Looking to Go Viral on TikTok -  Bloomberg