FTX Müşteri Fonları Kurtarma Çabalarında!

FTX, borçlarını ödemekte zorlanıyor ve 4,4 milyar dolar toplamak için varlık satışları ve Bitcoin türev ticareti yapıyor. Ancak, müşterilere tam geri ödeme konusundaki belirsizlik devam ediyor.

Çöken kripto borsası FTX, büyük bir çöküşün ardından müşterilere borcunu ödemek için çaba gösteriyor. FTX, kripto varlıklarını satarak para biriktirmeye çalışıyor.

2022’de FTX’in düşüşü, kripto pazarında ciddi bir düşüşe ve milyarlarca dolarlık müşteri borçlarına neden oldu. O günden bu yana FTX, borçlarını ödemenin yollarını aramaktadır. Ağustos 2023’te, borçları nakit olarak kapatmak ve uluslararası kullanıcılar için platformu FTX.com olarak yeniden başlatmak için bir plan önerdiler. Bloomberg’e göre, FTX, Ekim ayından Aralık 2023’e kadar 4,4 milyar dolar topladı. Aralık ayında Coinpaprika tarafından bildirildiğine göre, platform varlık satışlarından 1,8 milyar dolar kazandı. Ayrıca FTX, risk yönetimi ve kripto varlıklardan elde edilen karı artırmak amacıyla Bitcoin türev ticaretini sürdürüyor.

Zerohedge, FTX’in Bitcoin alım satımları hakkında yorum yaparak FTX’in Bitcoin vadeli işlem piyasasında büyük bir kısa pozisyonda olduğunu belirtti. Bitcoin’in büyük bir fiyat artışı görmesi durumunda FTX’in daha fazla mali zorlukla karşılaşabileceği uyarısında bulundu. FTX, müşterilere tam geri ödeme yapamama riskini kabul ediyor ve FTX.com kullanıcılarının daha büyük kayıplarla karşılaşabileceğini itiraf ediyor.

10 Maddede FTX Neden Satıldı? Kimindi, Hangi Ülkenin, Ne Zaman Kuruldu? ›  COINTURK