Nasdaq Yükselirken Bitcoin’de Yaz Rallisi Beklentileri Artıyor!

ABD borsaları yılın ikinci yarısına yatay bir başlangıç yaparken, Bitcoin 30 bin dolar seviyesini koruyor.

ABD vadeli işlemleri, yılın ikinci yarısının ilk işlem gününde karışık bir seyir izledi. Piyasalar, hafta içinde açıklanacak verilere bağlı olarak yön bulmaya çalışacak.

Dow Jones %0,07 düşerken, S&P 500 %0,08 yükseldi ve Tesla öncülüğünde Nasdaq %0,35 prim yaptı. Tesla’nın hafta sonu elektrikli araç satışlarının beklentilerin üzerinde olduğunu açıklamasının ardından, Tesla hisseleri açılış öncesi işlemlerde %6 oranında artış gösterdi. ABD borsaları bugün yarım gün açık olacak ve yarın bağımsızlık günü nedeniyle tamamen kapalı olacak. Tatilin olması ve yeni bir katalizörün olmaması, vadeli işlem piyasalarındaki değişimi minimum seviyede tuttu.

Yılın ikinci yarısıyla ilgili beklentiler, Federal Rezerv’in adımlarıyla şekillenirken, uzun süredir boğa piyasasında olan Tom Lee, borsalardaki yükselişin devam edeceğini düşünmektedir.

Fundstrat araştırma başkanı Lee, ABD borsalarında hedef fiyatlarını yükseltirken, enflasyonun yılın ikinci yarısında daha da düşeceğini ve daha güvercin bir Fed politikası izleneceğini düşünmektedir.

2023 yılında %100’ün üzerinde bir artış gösteren Bitcoin, uzun bir süredir 30.000 doların üzerinde yatay hareketine devam etmektedir. Bitcoin’in 30 bin dolar psikolojik sınırını güçlü bir şekilde savunması, altcoinlere güç vererek kripto para birimleri tarafında yaz rallisi beklentisini artırmaktadır.

Kripto projeler diyeti | Ekonomi Haberleri