Gate.io’nun Kripto Parası Açılışı İyi Yaptı

Çin kripto para dünyasının önce gelen kripto borsalarından bir tanesi olan Gate.io hatırlıyoruz ki geçtiğimiz dönemlerde kripto para çıkaracağını duyurmuştu. Kripto parası için hazırlık yapan platform, net tarihi ise 21 Nisan olarak vermişti. 21 Nisan tarihinde açılışı yapan platform ilk işlem gününde kısa bir süre içerisinde tam yüzde 97400 yükselmeyi başardı.

Gate.io, dün kullanıcıların USDT ya da Gatechain Token (GT) ile borçlanarak ve bununla beraber uzun veya kısa pozisyon açmalarına fırsatlar veren borçlanma/kiralama hizmetlerini ve GT Margin Trading’i devreye alındığının bilgisini paylaştı. Çok ilginç bir şekilde borsanın kripto parası GT’nin fiyatı da ilk işlem günü olarak kayıtlara geçen Pazar günü 0.001 dolarlık açılış fiyatını takiben yüzde 97400 yükselerek 0.975 dolara kadar ulaşmayı başardı.

Borsa, GT’nin bu hariak yükselişi ile ilgili olarak kripto paranın işlemlere açılmadan önce, kullanıcılara satış emirleri vermeye olanak tanıdığını, bunlardan bazılarının GT’nin son derece düşük bir fiyattan açılış yapmasına fırsat sunacak şekilde düşük satış emirleri girdiğini aktardı.