Viladimir Putin’e Kırım İçin Kripto Para Teklifi

Geçtiğimiz gün içerisinde Rusya Devlet Başkanı Putin’in baş danışmanı Sergey Glazyev, rus lidere ilginç bir öneride bulundu. Glazyev Putin’e yapmış olduğu öneride Kırım’ın yaptırımlardan kaçınmak ve yatırımcıları da el altına almak adına kripto paralara sıcak bakılmasını ve bunların benimsenmesinin yararlı olacağını söyledi.

Yalta Uluslararası Ekonomi Forumu’nda yapış olduğu bir açıklamada bölgesel ekonomik entegrasyonun oldukça önemli bir nokta olduğunu söyleyen Glazyev, Kırım’ın kripto paraları benimsemesi önerisinin gerçekleşmesinden sonra, oldukça önemli bir adımın atılmış olacağının vurgusunu yaptı. Altına veya diğer gerçek dünya varlıklarına bağlı kalmadan ilerlenmesiyle beraber oldukça büyük kesime hitap edeceklerini söyleyen Glazyev, bu durumun yatırımcılar için oldukça cezbedici olduğunu aktarıyor.

Glazyev, Kırım’ın kripto paraları benimsenmesine ek olarak ülkenin resmi ve kendisine ait olan kripto parasını çıkarmasını da istiyor. Glazyev’e göre tüm bu anlatılan işlemler yapıldığı zaman yatırımcılar için sürdürülebilir kaliteli bir ortam oluşacak ve gelen fonlarla beraber toplu sağlık merkezleri inşa edilebilecek. Ayrıca Sergey Glazyev biliyoruz ki uzun zamandır kripto para destekçisi olarak gündeme geliyor.