Son Dakika! Tether Hazinesi Eriyor

Kripto para haberlerinde yükseliş devam ederken, farklı gelişmeler de yaşanmaya devam ediyor. En büyük kripto para sıralarında top20 içerisinde olan ve ABD Doları’na endeksli olarak işlem gören Tether’in hazinesi 63.4 milyon USDT’ye kadar indi. Ayrıca varlıkların bir çoğu bakıldığı zaman en aktif Asya borsalarına taşındığı görülüyor.

Tether hazinesi günden güne erimeye devam ediyor. Geçtiğimiz 1 hafta içrisinde raporlara bakıldığı zaman Tether’in kendi cüzdanlarından farklı borsalara yaklaşık olarak 160 milyon dolar değerinde USDT aktarıldığı gözleniyor. Yapılan analizler sonucu ortaya çıkan tabloda ise, USDT’lerin genel olarak OKEx, Huobi ve Bittrex gibi borsalara aktarıldığı gözleniyor.

Cüzdanlarında en çok USDT bulunduran borsalar listesine bakıldığı zaman ise, 850 milyona yakın USDT ile Binance firması başı çekiyor. Binance’i 260 milyon USDT ile Huobi takip ederken bunun devamında onu 110 milyon USDT ile OKEx takip ediyor. Bittrex’in 75 milyon adet USDT’si varken Poloniex’te bu rakam 78 milyon olarak dikkat çekiyor. Ayrıca bu aktarım ile beraber Bitcoin’in fiyatı da 5500 doları geçmeyi başardı.