Nasdaq’tan İlginç Bitcoin Testi

Dünya’nın en büyük kripto para borsaları arasında ikinci sırada olan Nasdaq’ın Bitcoin ürününe yaptığı test olduğu konusunda haberler yapılıyor. Cointelegraph sitesi, bir analistin Twitter gönderisine dayandırdığı haberine göre dünyanın en büyük ikinci borsası Nasdaq’ın Bitcoin odaklı olan ürünün alım-satım grafiklerine baktığı ve bir test uyguladığını söylüyor.

StrongMarket’te kantitatif analist olarak tanınmakta olan Twitter kullanıcısı Cryptopolis, bugün sabah saatlerinde aracılık şirketi TD Ameritrade’deki bir hesap aracılığı ile Bitcoin satın aldığını bilgisini paylaştı. Cryptopolis, Bitcoin’in platformda ABD Doları’na karşı bilinmeyen bir sembol olarak görülen “CXERX” altında işlem görmekte olduğunu ileri sürdü. Analist, bu sürece ek olarak BTC/USD çiftinin platformda yer almakta olan grafik detaylarına göre 10 Nisan 2019’da işleme açıldığının vurgusunu yaptı.

Bulgularının devamında ünlü analist, daha fazla bilgi için TD Ameritrade’in destek ekibine bir mail attı ve destek ekibinden bir temsilci, “Bu canlı tarafta işlem gören bir şey değildir, bu yüzden bunun hakkında sizlerle detaylı bilgi paylaşamam.” diyerek yorumunu bildirmekten kaçındı.