Analist: Önümüzdeki Ay BTC Hakimiyeti Artabilir!

Benjamin Cowen, bir YouTube videosunda önümüzdeki ay BTC’nin hakimiyetinin artmaya devam edebileceğini öngördü. Analist ayrıca yatırımcıların portföylerinin çoğunu BTC’ye göre ayarlamak isteyebileceklerini belirtti. Yazının yazıldığı sırada BTC, %2,99 düşüşle 36.325,11 dolardan işlem görüyordu. Cowen, Bitcoin’in (BTC) pazar hakimiyetinin önümüzdeki aylarda artmaya devam edebileceğini öngördüğü popüler bir kripto para tüccarı ve analist olarak biliniyor. Son analizinde altcoinlerin, lider kripto para birimi BTC’ye karşı zarar verebileceğine inandığını vurguladı.

Cowen ayrıca yatırımcıların portföylerinin çoğunu BTC’ye bırakmayı düşünebileceklerini, zira piyasa hakimiyetinin yükselişi durana kadar bu durumun devam edebileceğini belirtti. Bu düşünceyle birlikte, bir sonraki altcoin boğa koşusunun BTC’nin öncülük edeceği bir döngü olacağını tahmin etti.

Ancak, Cowen’ın düşüncesine göre altcoinlerin, özellikle Tether (USDT) ve USD Coin (USDC) gibi stabilcoinlere karşı yükseleceği anlamına gelmiyor. Yine de yatırımcılar için BTC’nin kripto portföylerinde ağırlığını koruması gerektiği konusundaki düşüncesi devam ediyor. Cowen, BTC’nin piyasadaki en güçlü performans gösteren varlık olduğunu ve yatırımcıları olası olumsuzluklara karşı koruduğunu belirtti. Ayrıca, altcoin sektöründe yaşanan yükselişlerin, altcoin piyasa değerinin önemli bir boğa piyasası desteğinin üzerine çıkmadığını da ekledi.

CoinMarketCap verilerine göre, yazının yazıldığı sırada BTC’nin hakimiyeti %0,03 oranında düşüş göstermişti ve hakimiyeti hala %51’in biraz üzerinde seyrediyordu. BTC’nin fiyatı ise %2,99 düşüşle 36.325,11 dolara gerilemişti. Günlük negatif performans, BTC’nin haftalık performansını yeniden olumsuz bir seyirde gösteriyordu. Sonuç olarak, CoinMarketCap verileri, BTC’nin son 7 gün içinde %0,35 oranında düştüğünü ortaya koydu.

Önde gelen kripto para birimi, son 24 saatte 36.753,35 dolara yükseldi, ancak daha sonra bu seviyelerden geri çekildi ve 34.948,50 dolar civarında işlem gördü.