Bloomberg Analisti: İçeriden Gelen Söylentilere Göre Bitcoin Spot ETF Eğilimi Fiyatları Yükseltiyor!

Bloomberg analisti, Eric Balchunas, Bitcoin Spot ETF’nin mümkün onaylarını duyduğunu belirtti ve bu duyumların ardından Bitcoin’in fiyatında ani bir yükseliş yaşandı.

Balchunas, yaptığı açıklamada, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) Bitcoin Spot ETF’lerinin onaylarını duyduğunu ifade etti. SEC’in Ticaret ve Piyasalar Bölümü’nün bu hafta, borsalarla bir araya gelerek Bitcoin Spot ETF’leri için yapılan 19b-4 formlarını incelediği ve borsalardan, geleneksel yerine nakit üretme yöntemini kullanmalarını talep ettiği bilgisini paylaştı. Ayrıca, başvuru süreçlerinde bazı değişiklikler yapılmasını istediği de belirtildi. Balchunas’a göre, bu gelişme öngörülebilir bir adım olmasına rağmen, ETF’lerin onay süreci için olumlu bir işaret olarak değerlendiriliyor.

‘Nakit yaratma’ yönteminde, ETF fonu parayı alır ve bu parayı ilgili varlıkları satın almak için kullanır. Diğer bir yöntem olan ‘ayni katkılar’ ise, varlıkların kendilerinin transferini içerir. Analistin bu bilgileri paylaşmasının ardından, Bitcoin’in fiyatında ani bir yükseliş gözlendi ve piyasada olumlu bir tepki oluştu.

Analistten Yatırımcılara Kritik Uyarı: Bitcoin (BTC), Yeni Bir Düşüşe mi  Hazırlanıyor? › COINTURK