Bitfinex’den IEO Ve Kripto Para Planı

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından olan Bitfinex’in hisselerine sahip olan Zhao Dong, Çin’deki en büyük sosyal medya platformu Weibo’da yer alan bir gönderisinde borsanın kendi kripto paraları için çalışma gösterdiğini ve yakında harika bir çalışmayla döneceklerini söyledi. Dong, bu haberin ardından ortaya çıkacak olan sahteciliklere karşı, yatırımcıları uyardı ve son derece dikkatli olmalarını söyledi.

Diğer yandan, tanınan bir diğer ünlü kripto para şirketi Primitive Ventures’in kurucu ortağı Dovey Wan ise Bitfinex’in kendi kripto paraları üzerinde çalıştıklarını ve ek olarak Tether ile 1 milyar dolar toplayacağı bir IEO düzenleme girişimleri olduklarını söyledi. Bu gelişmenin ardından Bitfinex’den herhangi bir net açıklama gelmedi.

Eğer, iddialar Bitfinex tarafından net bir şekilde doğrulanırsa New York Başsavcılığı ofisinin Bitfinex’i 850 milyon doları ortadan silmek ve bu kaybı Tether’den aktarılan fonlar üzerinde gösterdiği için farklı bir durum söz konusu olabilir. Bitfinex iddiaların kötü niyetle yazıldığını ve gerçeği yansıtmadığını belirterek, üzerine gelen tüm suçlamaları reddetmişti. Bu durum göz önüne alındığında, kripto para süreci de farklı noktalara gelebilir.