Avalanche (AVAX) Alibaba Cloud ile ‘Cloudverse’ Projesinde Ortak Oldu !

Çin teknoloji devi Alibaba Cloud, Ethereum’a (ETH) rakip olan Avalanche (AVAX) ile işbirliği yaparak metaverse’e giriş yapıyor.

Yapılan bir duyuruda, Alibaba Cloud’un, işletmeler ve markalar için sanal bir alan olan Cloudverse’ü oluşturmak için Avalanche ile ortaklık kurduğu belirtiliyor. Avalanche tarafından yazılan bir blog gönderisine göre, Alibaba Cloud dijital altyapıyı sağlarken Avalanche ise Merkezi Olmayan Özerk Organizasyon (DAO) olan Metaverse Mimarlar Birliği (MUA) ile birlikte metaverse oluşturma çözümleri sunacak.

Ava Labs başkanı John Wu’nun ifadesine göre, “Alibaba Cloud ve Avalanche, işletmelerin değer yaratma ve Web3 fırsatlarını yakalama yöntemlerini değiştirmeye devam ediyor. Avalanche destekli Cloudverse, milyonlarca tüketiciye yönelik işletmelere hızlı, düşük maliyetli ve tek duraklı bir ağ geçidi sunarak Web3’e adım atmalarını sağlıyor. Geleceği inşa etmek ve Alibaba Cloud ile işbirliğine devam etmek için sabırsızlanıyoruz.”

Avalanche, kullanıcıların ilk erişimden bir ay sonra özelleştirilmiş metaverse alanlarını başlatabileceklerini belirtiyor. Ayrıca, blog gönderisine göre, Avalanche, Cloudverse’teki işletmelere görseller, metaekonomi, etkileşimli işlevler, etkinlikler ve sürekli operasyonlar konularında destek sağlayacak.

Avalanche ve Alibaba Cloud, Aralık 2022‘de başlayan bir anlaşma ile ortaklık kurmuşlardı. Bu anlaşma, geliştiricilerin Alibaba’nın hizmetleri aracılığıyla AVAX doğrulayıcı düğümlerini döndürmesine izin veriyordu. Son 24 saat içinde Avalanche, %2,2’lik bir artışla 17,41 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Alibaba, Avalanche ile İş Birliği Yaparak Cloudverse'ü Tanıttı - Kripto  Kritik