Nasdaq XRP Endeksi Listeliyor

Dünyanın en büyük borsası olarak tanınan Nasdaq, kripto para girişimlerine devam ediyor. Kripto para listelemeye devam eden ünlü borsa, sıradaki hedefi olarak XRP’yi gösterdi. Diğer girişimlerden sonra listelenecek olan üçüncü kripto para birimi olarak XRP seçildi. Şirket tarafından yapılan detaylı bir açıklamada Yeni Zelanda merkezli olarak bilinen Brave New Coin ile iş birliği içinde 1 Mayıs’tan itibaren geçerli olmak üzere XRP için gerçek zamanlı endeks bilgilerini aktaracak.

XRP Liquid Index (XRPLX) oalrak isim verilmiş olan endeks, XRP’nin fiyatı için ABD Doları göz önünde olarak spot ya da referans kuru olarak aktarılacak. Brave New Coin tarafından söylenmiş olan bir diğer açıklamada “XRPLX, yalnızca en likit olan borsalarda işlem sunuyor.” denildi ve bu borsaların Bitfinex, Bitstamp, Poloniex ve Kraken olduğu dikkat çekti. Coinbase’in ise bir sonraki ifade üzerinde ekleneceği söylendi.

Bu yılın başlarında Brave New Coin ile ortak bir girişim yapan Nasdaq, küresel veri platformuna daha önce Bitcoin ve Ether endekslerini de eklemişti. Bu endekslerle kripto paraların net ve şeffaf fiyat açısından oldukça avantajlı olacağı söyleniyor.