Nvidia: İşin Çöküşünden Sonra – Kripto Pazarından Çekilme

Uzun bir süredir, madencilik sektörü için kullanılan grafik kartı işi Nvidia’nın karlarına büyük kazançlar getirdi. Bununla birlikte, mevcut ayı piyasası da ikinci çeyrekte satışların düşmesine izin veren madencilik sektöründe kendini hissettiriyor. Artık şirket kripto stratejisini uyarlamak istiyor.

Rüzgâr Ne Kadar Hızlı Dönüyor

Geçtiğimiz yıl, hem grafik kartı üreticisi Nvidia hem de ana rakibi AMD rekor kıran bir büyüme gösterdi. Bu öncelikle madencilik için güçlü grafik kartlarına olan talepten dolayı oldu. 2018’in ilk çeyreğinde, madencilik sektöründen elde edilen gelir beklentileri aştı.

Korkulan şey, kısa bir süre sonra acı bir gerçeklik olarak gerçekleşti. Rüzgar, devam eden ayı piyasası ve talepteki düşüş ile birlikte devam etti. Buna göre madencilik donanımı fiyatları hızla düştü ve bu da Nvidia’nın grafik kartlarında kendini hissettirdi. Bu nedenle, yılın başında iyi bir gelişme görülmüş, görünüşte yanlış yazılmış ve çok fazla grafik kartı üretildi. Şimdi bir tanesi çok büyük bir teklifin üstünde oturuyordu.

Nvidia Ripcord’u Çekiyor – Madencilik Donanımı İçin Tahmin Yok

Madencilik grafik kartlarını çevreleyen zor durum, Nvidia hisselerinin performansına da yansımıştır. Q2 çeyrek rakamlarının açıklanmasıyla hisse geçen hafta Q2’de beş puan düştü. Artık şirket, grafik kartlarının maden üretimi için daha fazla üretimini durdurmakta ve durdurmaktadır. Nvidia’nın Baş Finans Sorumlusu Said Colette Kress; ‘Satış tahminimiz, kripto madencilik ürünlerinin yaklaşık 100 milyon dolar getirmesini bekliyordu. Aslında, kriptoya özel ürün satışları 18 milyon dolardı. Daha önce kripto para birimlerinin bu yıl bizim için önemli olacağını varsaysak da, artık bu konuda tahminler vermiyoruz. açıklamasında bulundu.

Bir yıl önce, notlar çok farklı geliyordu. O zaman, CEO Jen-Hsun Huang, kripto para birimlerinin devam edeceğini ve şirketin madencilik için grafik kartlarını kullanmaya devam edeceğini söyledi. Örnek olarak Nvidia’yı kullanarak, iniş ve çıkışlar da dahil olmak üzere bütün bir yılın bir şirketin stratejisinin zihniyetini nasıl tamamen değiştirdiğini görmek kolaydır.