Peter Brandt: Bu Seviye Bitcoin İçin “Büyük Önem” Taşıyor !

Bitcoin, Nisan ayında orta derecede iyi bir performans sergiledikten sonra, tüm FOMO ve düzenleyici korkulara rağmen 1 Mayıs Pazartesi günü ilk yarısında %5’in üzerinde düşerek Mayıs ayına baş aşağı girdi.

Son altı hafta boyunca, piyasa değerine göre en büyük kripto para birimi, Nisan ayının ilk haftasında güç göstermesine rağmen 30.000 $ direnç aralığının üzerine çıkmakta zorlandı. Kripto para biriminin temelleri gelişmeye devam etse de, Bitcoin’in bu ayki davranışı çeşitli piyasa uzmanları tarafından tahmin ediliyor.

Piyasa analisti Peter Brandt’a göre, Bitcoin şu anda “büyük bir önem” seviyesinde bulunuyor. Brandt, fiyatın bir aralık modelinin üst bandına ulaştığını belirterek, belirli bir aralığın kesin bir şekilde kırılmasının Bitcoin’in geleceğini önemli ölçüde etkileyebileceğini söyledi. Brandt, analizinde Bitcoin’in belirli bir fiyat seviyesini aşamadığına dikkat çekerek, bu seviyenin üzerine çıkarsa, piyasada büyük bir değişime işaret edebileceğini belirtti.

Cubic Analytics’te bir araştırma analisti olan Caleb Franzen de benzer bir görüşe sahip. Franzen, Bitcoin’in kararlı bir şekilde patlaması veya mevcut aralığında reddedilmesi gerektiğini belirterek, büyük karar vermeden önce netlik elde etmek gerektiğini söyledi.

Bitcoin’in hakimiyet tablosunu paylaşan “Titan of Crypto” adlı bir kripto uzmanı, aylık bir “W yükseliş yapısı” oluşturduğunu söyledi. Yapı, hakimiyetin yakında aralığın dışına çıkabileceğini gösteriyor. Ancak, Bitcoin sezonu başlarken altcoinlerin biraz zarar görebileceği konusunda uyardı.

Federal Açık Piyasa Komitesi’nin (FOMC) faiz oranlarını muhtemelen artıracağı Çarşamba günü nedeniyle, bazı analistler Bitcoin’in daha da düşeceğini bekliyor. Basın zamanında, CoinMarketCap verilerine göre Bitcoin, son 24 saatte %4,45 düşüşle 28.110 dolardan işlem görüyordu.