Coinbase Bitcoin ve Ethereum için Kalıcı Vadeli İşlemleri Başlattığı Uluslararası Bir Borsa Açtı !

Bugün Amerika Birleşik Devletleri’ndeki en büyük kripto para borsası olan Coinbase, kurumsal müşteriler için dijital varlıklara erişimi genişleten Coinbase International Exchange’in lansmanını duyurdu. Yeni girişim, Bermuda Para Otoritesi’nin (BMA) düzenleyici onayını takip ediyor ve başlangıçta Bitcoin ve Ethereum kalıcı vadeli işlemleri sunacak.

Coinbase International Exchange Başkanı Emmanuel Goh, “Coinbase International Exchange, geniş ve derin, küresel ölçekte ölçeklendirme planlarımızın bir başka adımıdır” dedi. Geleneksel vadeli işlemlerin aksine, kalıcı vadeli işlemlerin bir sona erme süresi yoktur, bu da tacirlerin pozisyonlarını süresiz olarak tutabilecekleri anlamına gelir.

Coinbase, uygun ABD dışındaki yargı bölgelerindeki kurumsal müşterilerin de platforma doğrudan bir API aracılığıyla erişebileceğini, ancak perakende müşterilerin başlangıçta erişemeyeceğini belirtti. Coinbase Uluslararası Borsası’ndaki işlemlerin USD Coin (USDC) ile çözüleceği ve gerçek zamanlı 7/24 risk yönetimi, dinamik marj gereksinimleri ve titiz uyumluluk standartları dahil olmak üzere çeşitli güvenlik özelliklerine sahip olacağı söylendi.

Coinbase, “Kripto merkezleri haline gelmek için düzenleyici çerçevelerle gittikçe daha fazla pazar ilerlerken, bu uluslararası borsayı başlatmak için doğru anın olduğuna inanıyoruz” dedi. Coinbase, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu ve başkanı Gary Gensler ile sözlü bir savaş içinde. Nisan ayında Coinbase, bir federal mahkemeden SEC’i daha net düzenlemeler talebine yanıt vermeye zorlamasını istedi.