Bank of America: XRP’ye Parlak Zamanlar Geliyor!

Bank of America’nın yakın tarihli bir raporuna göre, Ripple özellikle Asya-Pasifik bölgesinde ödemeler endüstrisinde önemli bir rol oynuyor ve bu durum Amerika Birleşik Devletleri’ndeki en büyük ikinci banka tarafından övgüyle karşılanıyor. Bankanın analist ekibi, Ripple’ın teknolojisi konusunda oldukça iyimser bir tutum sergiliyor. Bank of America tarafından hazırlanan “Yeni Bir Çığır Açmak: APAC’de Ödemelerde İnovasyondan Yararlanmak” başlıklı raporda, blok zinciri teknolojisinin ticaret belgelerinin dijitalleştirilmesindeki rolü ve Ripple’ın sınır ötesi ödemeleri dönüştürme potansiyeli vurgulanıyor.

Bank of America, teknolojinin gerçek zamanlı ödemelerdeki evrimsel gücünü kabul ediyor ve API’lerin gerçek zamanlı ödemelerin benimsenmesinde önemli bir katalizör olduğunu belirtiyor. Raporlarına göre, API’ler müşteri bağlantısında ve işlem işlemede devrim yaratmıştır.

Bankaların Ripple aracılığıyla sınır ötesi ödemelerde tasarruf sağlayabileceği belirtiliyor. Bank of America, Ripple’ın uluslararası ödemelerde işlem maliyetlerini düşürmeye yardımcı olmak için aracıları ortadan kaldırdığını ve blockchain teknolojisini kullandığını vurguluyor.

Banka, Ripple’ın sınır ötesi ödemeler alanındaki çalışmalarını olası bir istisna olarak nitelendiriyor ve bankacılık kurumlarının ürünlerinin değerini ve rekabet gücünü artırabileceğini ifade ediyor. Ayrıca, operasyonel maliyetlerin düşmesinin bankaların genel mali sağlığını ve karlılığını iyileştirdiği de belirtiliyor.

Bank of America APAC Hazine Ürünleri Başkanı Es Venkat, API mekanizmasının Açık Bankacılığın EMEA’da bir gerçeklik haline geldiğini ve birçok yeni kullanım durumu geliştirmek için kullanıldığını söylüyor. Ripple Labs geçmişte dünya genelinde birçok finansal hizmet sağlayıcısıyla anlaşmalar imzalamıştır. Ancak, çoğu finans devinin Ripple’ın teknolojisini ABD’deki yasal sorunlar nedeniyle henüz kullanmadığı önemle belirtilmelidir.

Ripple’ın teknolojisinin geleneksel finansal altyapıya entegre edilmesiyle, küresel ödemeler ekosisteminde büyük değişikliklere yol açabileceği ifade ediliyor.

XRP’nin fiyatıyla ilgili olarak, SEC davasında Ripple için olumlu bir sonuç çıkacağı umutlarına rağmen, ayılar kripto fiyatını yükseltme girişimlerini ertelemiş durumda. CoinGecko’ya göre, piyasa değerine göre altıncı en büyük kripto para birimi olan XRP, yazılımın yayınlandığı sırada %0,9 düşüşle 0,4674 dolar civarında işlem görüyordu. XRP’nin gelecekteki hareketleri hakkında tahmin yapmak zor.

Ünlü Finans Kurumu, Hissedarlarına Ripple (XRP) Sunmaya Devam Ediyor •  Coinkolik