Grayscale DeFi Fonuna Yeni Bir Altcoin Ekledi!

Grayscale, dünyanın en büyük kripto para yatırım şirketlerinden biri olarak, Lido Finance (LDO) adlı merkeziyetsiz finans (DeFi) fonuna dahil edildiğini duyurdu. 7 Temmuz tarihli basın bültenine göre, Grayscale, DeFi fonunun (DEFG) dağılımında değişiklik yaptığını belirtti ve LDO’nun fon içerisinde yer aldığını açıkladı.

DeFi fonunda toplamda 3,1 milyon dolarlık varlık bulunuyor ve LDO’nun ağırlığı %19,04 olarak belirlendi. Bu değişiklikle birlikte LDO, fon içerisinde en yüksek paya sahip ikinci kripto para oldu. Diğer kripto paraların güncel pay dağılımı ise şu şekildedir: %45,46 Uniswap (UNI), %11,53 Aave (AAVE), %10,82 MakerDAO (MKR), %7,03 Curve (CRV) ve %6,12 Synthetix (SNX). Grayscale, LDO alımı için fon içerisindeki diğer varlıklardan orantılı olarak satış gerçekleştirdiğini belirtti.

Grayscale, Coindesk DeFi Select Index metodolojisine uygun olarak DeFi fon portföyünü yeniden düzenleyerek Lido (LDO) alımı gerçekleştirdi. Bu işlem için nakit gelirleri kullanan şirket, fonun son 12 ayda %10,52, başlangıçtan itibaren ise %73’ten fazla değer kaybettiğini açıkladı. Fon yalnızca nitelikli yatırımcılara açıktır.

Son 30 gün içinde %12,1 değer kaybeden LDO, son 24 saat içinde %1,9 değer kazanarak şu anda 1,95 dolar seviyesinden işlem görüyor (Coingecko verilerine göre).

Investors exiting Grayscale Bitcoin Trust to ring in market impact in BTC  prices - The Coin Republic