Kripto Para Birimleri İçin Kare Ödeme Sistemi Patenti

ABD ödeme şirketi Meydanı ABD tarafından belirlendi. Patent ve Marka Ofisi (USPTO) yeni bir ödeme ağı için onay aldı. Bu patent, şirketlerin ve perakendecilerin, kripto para da dahil olmak üzere, hizmetleri veya malları için herhangi bir parayı kabul etmelerine izin verir. Patent 22 Eylül 2017’de yayınlandı ve “kripto para birimleri (Bitcoin, eterler, vb.)” Dahil olmak üzere çeşitli para birimlerini kabul etmenize izin veriyor.

Şirket, bu teknolojinin uygulanmasının şirket üzerinde olumlu bir etki yarattığını fark ettikten sonra giderek kriptolara yöneliyor. Bitcoin servisi genişledikten sonra Square’in hisse fiyatı patladı. Buna ek olarak, ödeme şirketi dokuzuncu BitLicense aldı.

Kare Patenti

Patent No. 10,055,751 B1, kripto ödemelerini geleneksel işlemlerle (kredi kartı ödemeleri gibi) aynı hızda işlemek için özel bir blok zinciri kullanan bir sistemi açıklar. İşlemler gerçek zamanlı olarak kaydedilir ve özel blok zincirinde saklanır.

Kare milyonlarca işletme ve perakendecinin kart üzerinden kart ödemeleri almasına yardımcı olur. Buna ek olarak, Kare Kare uygulaması sayesinde kullanıcıların Bitcoin’i Square Cash uygulaması üzerinden satın alabilecekleri kendi kripto pazarını sunuyor. Kripto ticareti de para ödüyor. Kare, Bitcoin ticaretinden 37 milyon dolar gelir elde etti – ancak lisansların (BitLicense gibi) yüksek maliyeti nedeniyle “sadece” 600.000 dolar kar elde etti. Buna ek olarak, uygulama için indirmeler yüzde 150 artmıştır (Haziran 2017’den Haziran 2018’e kadar).

Bitcoin Büyük Hayranı

Kare kurucusu ve Twitter CEO’su Jack Dorsey, iyi bilinen bir Bitcoin polisi ve kripto paranın büyük bir hayranı. Bitcoin’in küresel para olacağını ve bunun gerçekleşmesine yardımcı olmak istediğini düşünüyor. Kare “Bitcoin’i destekler” çünkü uzun vadede Bitcoin’i “daha fazla mali erişim yolu” olarak görüyor. Buna ek olarak, Square CEO’su Lightning Labs’a, Paraşüt ağı üzerinden Bitcoin için daha verimli işlemler sunmak isteyen bir şirkete yatırım yaptı.