VanEck: Solana 2030’da 3.000 Doları Aşacak!

Raporda ayrıca Solana’nın 100 milyondan fazla kullanıcısı olan uygulamaları barındıran ilk blok zinciri haline geldiği potansiyel bir senaryo da inceleniyor.

Layer-1 blok zinciri ve Ethereum rakibi Solana, varlık yönetimi şirketi VanEck’in daha fazla fiyat artışı beklemesi ve fiyat tahminini paylaşmasıyla, 32 doların üzerine çıktı.

Bir raporda VanEck, Solana’nın SOL fiyatının 2030 yılına kadar 9,81 dolar gibi muhafazakâr bir seviyeden 3.211,28 dolar gibi iddialı bir seviyeye ulaşması için çeşitli senaryoların ana hatlarını çizdi. VanEck’in Ether için hedef fiyatı ise 11.800 dolar oldu.

Bu, önümüzdeki yıllarda Solana için yüzde 10.600’lük bir fiyat artışına işaret edecektir. Raporda ayrıca Solana’nın 100 milyondan fazla kullanıcıya sahip uygulamaları barındıran ilk blok zinciri haline geldiği potansiyel bir senaryo da ele alınıyor.

Rapor ayrıca, Solana’nın gelecekte Ether ile arasındaki mesafeyi daraltma potansiyelini de ortaya koyuyor. VanEck bir süredir kripto para arenasında yer alıyor ve geçtiğimiz yıllarda Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na Bitcoin spot ETF başvurusu sunmuştu. SOL, 2023’ün başından bu yana yüzde 200’ü aşan etkileyici bir büyüme ile ilk 10 kripto para birimi olarak ortaya çıktı. Solana ekosisteminde kilitli toplam değer 378 milyon dolardır.

Bununla birlikte, SOL fiyatında kısmi bir geri çekilme gerçekleşebilir. Günlük yönlü hareket endeksi (DMI), günlük grafikte ayılar tarafından artan bir tutuma işaret ediyor ve kripto piyasasının Bitcoin’in (BTC) son günlerde 35.000 dolara yükselmesiyle aynı hizaya gelmesinden bu yana elde edilen kazanımları korumak için boğaların güçlü bir şekilde harekete geçmesini gerektiriyor.

Boğalar üstünlüğü ele geçiremezse, SOL fiyatı 30 dolar seviyesinin altına düşebilir. SOL için düşüş yönlü pozisyon düşünen yatırımcılar satış yapmayı düşünebilir. Bu durum, potansiyel bir fiyat düşüşünün sinyalleri olan mavi çizginin (+DI) azaldığı ve kırmızı çizginin (-DI) arttığı teknik göstergelerden etkilenmektedir. Bu formasyon aşağı yönlü etkinin arttığına ve SOL fiyatının mevcut değerlemesi olan 32 dolardan yüzde 15 düşmesine neden olabilecek bir piyasa düşüşü olasılığına işaret etmektedir. Bu durum, 21 günlük üssel hareketli ortalama ile desteklenen yakın bir destek seviyesi ile aynı hizadadır.