Decentraland Yapay Zeka Dünya Fuarı Öncesi Yeni Özellikler Sunuyor!

Decentraland Vakfı Genel Müdürü Yemel Jardi, yakın zamanda verdiği bir röportajda, organizasyonun yaratıcı kullanıcılarla sanal bir dünya oluşturmayı hedeflediğini açıkladı. Bu oluşturulacak dünyayı desteklemek için yapay zeka kullanacaklarını belirtti. Jardi, yaklaşan Yapay Zeka Dünya Fuarı hakkında konuşurken Decentraland’ın dünya genelinden katılımcılar tarafından büyük ilgi gördüğünü ifade etti.

Decentraland yöneticisi, sanal dünyadaki etkileşimleri kolaylaştıracak yapay zeka NPC’ler gibi teknolojilere yönelik heyecanını paylaştı. Ayrıca, kullanıcıların 3D modeller oluşturarak sanal deneyimler yaratmalarına olanak tanıyan algoritmaların ilgi gördüğünü de dile getirdi.

Yönetici direktör, Decentraland projesinin sanal mülklerin ötesine geçtiğini vurguladı. Şirketin manifestosunda belirtildiği gibi, yaratıcıların çağında olduklarına inandıklarını ve bu nedenle odaklarının yaratıcıların ifade kabiliyetini artırmak olduğunu açıkladı. Ayrıca, NFT’ler oluşturmaya yönelik çeşitli özelliklerin eklediğini ve Decentraland’daki tüm dijital varlıkların NFT’lerle desteklendiğini vurguladı. Decentraland CEO’su, özel mülklerini özelleştirmek isteyen yaratıcılar için bazı örneklerle projenin, kullanıcıların özel ENS alanlarına sahip olmalarını sağlayan özellikler sunmanın yanı sıra bu tür öğeleri daha anlamlı hale getiren özellikler de eklediğini belirtti.

ENS alan adı özelliğiyle Jardi, ENS topluluğu üyelerinin Decentraland ekosistemine katılarak yeni içerikler oluşturabilme fırsatının artık mümkün olduğunu vurguladı. Bu, ENS NFT’lerine daha fazla işlevsellik kazandırmanın yanı sıra, işbirliği yapma deneyimi olarak değerlendirildi.

What Is Decentraland? | Built In