Litecoin’de Hareketli Saatler Yaşanıyor

Litecoin tarafından gerçekleştirilen blockchain projesi kapsamında Litecoin.com tarafından bazı bilgiler verildi. Bilgilere baktığımız zaman şuan 60 milyon Litecoin çıkarıldığını görüyoruz. Bu aslında bir dönüm noktası olarak seyretmektedir. Litecoin algoritması ise 84 milyon adette üretilebilecek. Bu son çıkarılan Litecoin’lerden sonra mevcutta yer alan Litecoin’lerin %71.5’u çıkarılmış olarak görülmektedir. Toplamda çıkarılması gereken miktarın ise 24 milyon LTC olacağı düşünülüyor.

Bütün bu bilgilere ek olarak ise LTC blok madenciliğinde bir ödül olarak görülen halvingin hafızalara kazandığı süreçte her 840 bin blok işleminde bir uygulamanın yapıldığı görülür. Bir sonraki havingin ise bu yıl ağustos ayında gerçekleşeceği düşünülüyor. Halving etkinliğinin bir sonraki işleminin ise 2022 yılında meydana gelmesi söz konusu olabilmektedir. Son Litecoin sisteminin matematiğine baktığımız zaman ise 2142 yılında yapılabileceği gibi bazı tahminlerin olduğu da görülüyor. Bu evrede madencilere ise 0,00000042 Litecoin ödülü verilmesi bekleniyor.

2017 yılında Aralık ayında ise yaşanan son büyük kripto boğa olayında ise Litecoin’in kurucusu olan Lee, dijital varlığının sahip olacağı değerin yaklaşık olarak 20 dolar civarında olacağını belirtmişti. Yani bu açıklamayla beraber kripto paranın değerinin de %90 civarında düşebileceğinin uyarısını yapıyordu. Kendisinin yapmış olduğu açıklama Litecoin’in değerinin 300 dolar seviyesinde olduğu zamanlarda gerçekleşmişti. Bu olay Bitcoin’in 3200 dolar civarına gelmesinden sonra dibi görmesiyle aynı sıralarda gerçekleşmiş olan bir olaydır. Litecoin 2019 yılından itibaren değerini 32.90 yapmayı başarmıştır.