Ripple XRP Davası Yaklaşırken Singapur’da Lisanslı Ödeme Kuruluşlarına Katılıyor!

San Francisco merkezli blockchain ödeme firması Ripple, Singapur’daki en üst düzey mali düzenleyiciden prensipte onay aldı. Şirket, Singapur Para Otoritesi’nden (MAS) alınan Büyük Ödeme Kuruluşu Lisansı için anapara onayı aldı. Ripple, ülkede dijital varlık ödemeleri ve token ürünleri sunma iznine sahip olduğunu açıkladı.

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, Singapur’un önemli bir küresel finans merkezi olduğunu belirterek, MAS’tan prensip olarak lisans almaktan gurur duyduklarını ve bölgeye olan bağlılıklarını teyit ettiğini söyledi. Ripple’ın Singapur şubesi Ripple Markets Asia Pacific, MAS’ın onayıyla birlikte XRP destekli İsteğe Bağlı Likidite (ODL) hizmetini kullanımını daha da genişleterek güçlü bir konuma gelmiştir.

Ripple, Asya-Pasifik genel merkezini 2017’den beri Singapur’da işletmektedir ve çalışan sayısını ikiye katlayarak toplam 50 tam zamanlı personele ulaşmıştır. Ripple’ın baş hukuk sorumlusu Stuart Alderoty, Singapur’un diğer ülkeler için bir örnek oluşturduğunu ve erken liderlik göstererek açık bir taksonomi ve lisanslama çerçevesi oluşturduğunu belirtmiştir.

Ripple, Singapur’da dijital ödeme belirteci hizmetleri için lisans alan en son şirketlerden biridir. Bu konuda Crypto.com ve Circle da lisans almışlardır. Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, Singapurlu düzenleyiciyi övmüş ve küresel bir lider olarak dijital varlıkların yenilikçiliğini ve gerçek dünyadaki faydasını tanımak için yolun açık kurallarını belirlediğini ifade etmiştir.

Ripple’ın Singapur’daki uyumluluk süreci sorunsuz ilerlerken, ABD’de durum farklıydı. Firma, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından kayıt dışı menkul kıymetler teklifi yoluyla XRP kripto para birimini satmakla suçlanarak 2020’nin sonlarından bu yana mahkeme salonunda bir savaşa girmiştir. Davanın yakın zamanda sonuçlanması beklenmektedir.

Ünlü Finans Kurumu, Hissedarlarına Ripple (XRP) Sunmaya Devam Ediyor •  Coinkolik