Kripto Para Atm’leri Yaygınlaşmaya Devam Ediyor

Bu sene dünyanın dört bir yanında bulunan kripto para ATM’ler iki katına çıkarıldı. Böylece kripto para ATM’leri 4 bine ulaştı. Yıl içinde agresif hareketler sergileyen kripto paraların gelecekte yükselişe geçebilir. Dijital devrimin fitilini ateşleyen kripto para ATM’leri yaygınlaşmaya devam ediyor.

Kripto Para ATM Sayıları

Data Light tarafından yapılan bir araştırmada edinilen bilgilere göre dünya genelinde 2018 yılında, günde 6 yeni kripto para ATM’si kuruldu. Bu kripto para ATM’leri gelecek yıllarda daha da artış gösterecektir.

Data Light’ın yaptığı araştırma sonucunda bazı şaşırtıcı veriler de dikkat çekiyor. Dünyanın dört bir yanında bulunan 4.021 adet kripto para ATM’si var ve neredeyse hemen hemen hepsi Bitcoin para birimini desteklemektedir. Bu ATM’lerden 2.421’i Lightcoin’i, 2 binden fazlası ise Ethereum’u desteklemektedir. Bu ATM’lerden 729’unda da Dash ile işlem yapmak mümkündür. Ayrıca Monero’yu destekleyen 128 adet, Zcash’i destekleyen 67 adet ve Dogecoin’i destekleyen 79 adet kripto para ATM’si bulunmaktadır.

​​​​​CoinATMradar’ın yaptığı incelemelerde ise sadece Kuzey Amerika kıtasında 3.157 adet kripto para ATM’si bulunmaktadır. Bu ATM’lerden 695 tanesi ise Kanada’da, 2.415 tanesi de ABD’dedir. Avrupa’da ise 940 adet kripto para ATM’si bulunuyor.