Kurumsal Yatırımcının Kripto Paraya Girmesi İçin 5 Neden

Şimdiye kadar, 2018 Bitcoin ve kripto para birimleri için çılgın bir yıl oldu, Bitcoin yaklaşık 20.000 dolarlık tüm zamanların en yüksek seviyesinden beri yüzde 70 kaybetti. Uzmanlar, piyasanın kendisini düzelttiğini ve yasal belirsizliğin fiyatı düşürdüğünü iddia ediyor. Ülkeler kripto paranın lehine veya aleyhine olup, henüz değerlendirmemiştir. Öte yandan kurumsal yatırımcılar, kripto paralarını bir şekilde kullanmak istiyorlar. Kurumsal yatırımcıların kripto paralarla ilgilenmesinin beş nedeni şunlardır.

Gözaltı Hizmetlerinin İyileştirilmesi

Coinbase geçtiğimiz günlerde dijital paraların saklanması için bir saklama hizmeti açıkladı, böylece kurumsal yatırımcılar güvenli depolama konusunda endişe etmeden kripto paraya yatırım yapabilirler. Bu hizmet, yatırımcıların artan talebi ile yaratıldı. Goldman Sachs ayrıca, yatırımcıların güvenilir bir saklama fırsatına sahip olmasını sağlayacak bir kripto-saklama hizmeti sunmayı düşünüyor.

ABD SEC’in Kripto Varlıklara Karşı Tutumu

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Winklevoss ikizlerinin Bitcoin ETF’sini reddetmesine rağmen, kripto para birimine karşı tutumları oldukça olumlu görünüyor. Reddetme, Bitcoin ya da Blockchain’in bir inovasyon ya da yatırım olarak herhangi bir fayda ya da değere sahip olup olmadığına değil, sahtekarlık ve manipülasyonu önlemek için fırsatların eksikliğine dayanıyordu.

Fatfish İnternet Grubu’nun CEO’su Kin-Wai Lau, dünyanın kurumsal talep tarafından yönlendirilen ikinci bir kripto para dalgası yaşadığını söyledi.

Düzenlenmiş Kripto-ETF’ler

Winklevoss Bitcoin ETF’nin reddedilmesinin ardından SEC önümüzdeki iki ayda dokuz ETF’yi gözden geçirecek. SEC, gelecekte kripto varlıklarını onaylama olasılığına açık olduğunu vurguladı. Singapur merkezli Huobi Borsası, Haziran ayında kendi ETF’sini başlatmayı planladığını açıkladı. Tüm bu çabalarla, ilk düzenlenmiş kripto ETF onaylanmadan önce sadece bir zaman meselesidir.

Kripto Para Birimlerinin Tarihsel Performansı

Geçmiş fiyatlar gelecekteki değerlerin garantisi değildir. Bununla birlikte, kurumsal yatırımcılar fiyat gelişmelerinden etkileniyor ve geleceğe yönelik fırsatları burada görüyorlar. Bitcoin, 2012 ve 2016 arasında yıllık yaklaşık% 106 büyüme kaydetmiştir. Geçen yıl, Bitcoin fiyatı ocak ayında 775 dolardan Aralık ayında 19.475 dolara yükseldi.

Kripto Para Birimleri İçin Uygun Düzenlemeler

Pek çok ülke, kripto paralar ve nihai madeni devrim için zafer kazanacak başlangıç para teklifleri (ICO) için uygun bir çerçeve geliştirme ihtiyacının farkındadır. Japonya’da, Bitcoin yasal bir ihale olarak değerlendirilir ve ayrıca Japonya, vergi yetkilisi tarafından onaylanmış olan ICO’lar için kılavuzlar geliştirmiştir. İsviçre Mali Denetim Otoritesi (FINMA) bu yılın başlarında ICO’lar için yönergeler yayınladı. Tayland ve Filipinler de bir takım elbise ve yasal bir çerçeve sunuyor.