Ledger’den Bitcoin Cüzdanı Geliyor: Ledger Nano X Tanıtımda

Her yıl düzenlenen Consumer Electronics Show (CES) Fuarı bilindiği üzere bu yıl Las Vegas’ta devam ediyor. Fuarda birçok Kripto Para şirketi de boy gösteriyor ve çalışmalarını gün yüzüne çıkarıyor. Fuarın ilk gününde kripto para cüzdanları konusunda adından sıklıkla söz ettiren Ledger, Ledger X adında yeni bir cüzdan ürettiklerinin müjdesini verdi. Ledger X, kendisinden önce üretilmiş olan Ledger Nano S’e oranla daha büyük bir ekrana sahip olacak ve depolama alanı da daha geniş olarak tasarlanıyor. Bunlara ek olarak yeni gelecek olan cihazda bir yenilik de, Bluetooth özelliğinin olması…

Ledger X Nano Beğeni Topluyor

Ledger X için açıklanan tüm özellikler ise, şu şekilde aktarıldı;

Bluetooth LE desteği olacak ve aktif olarak kullanılabilecek. Ledger Nano X yine Ledger Nano S gibi Flask bellek tasarımına sahip. Cihaz ek olarak Ledger Live’ın yeni mobil uygulamasını da destekleyecek ve böylelikle nereye giderseniz gidin, kripto para gönderimi yapabilecek ve alabileceksiniz.

-Ekranı biraz daha büyük ve OLED ekran tercihi.

-Daha kolay kullanım sunulması adına, büyün tuşlar cihazın ön yüzünde.

-Daha fazla kripto para depolamak için, büyük bir kullanım hafızası. Ledger Nano X üzerinde tam olarak 100 uygulama kullanılabilecek. Biliyoruz ki bir önceki versiyonunda bu sadece 18 olarak geçiyordu.

-Şarj özelliği olan bir batarya geliyor. Ayrıca önceki versiyon ürününe göre kablosuz bir kullanım olacak. Yani USB kablosuyla veya şarj cihazına bağlı bir şekilde dolaşmanıza gerek kalmıyor.

Ürün artık sipariş almaya başladı ve ABD üzerinde kargo fiyatı içerisinde 119 dolardan müşterilere sunuluyor. Ledger Mobil Live uygulaması ise 28 Ocak’tan itibaren tüm İOS ve Android marketler üzerinde olacak.