“Tether 70 Milyon Dolarlık Bitcoin Alımı Gerçekleştirdi”

USDt’nin stabilcoin sağlayıcısı olan Tether, en son tasdik raporuna göre ikinci çeyrekte 70 milyon dolar değerinde Bitcoin satın aldı.

Tether, ilk çeyrekte 1,5 milyar dolar değerinde Bitcoin’e sahipti. Bu miktar, ikinci çeyrekte 1.67 milyar dolara yükseldi.

İlk çeyrekte sahip oldukları 52.698 BTC, Haziran ayında 2. Çeyrek fiyatlarına göre 55.008’e yükseldi. Bu sayede Tether, üç ay içinde mevcut fiyatlarla 70 milyon dolar değerinde 2.310 Bitcoin ekledi ve bu da üç aylık yeni satın alma baskısını gösterdi.

Şirket, operasyonel karlarının 1 milyar doları aştığını açıkladı. Mayıs ayında kârlarının %15’inin BTC’ye gideceğini duyurmuş olsalar da, veriler sadece %7’lik bir yatırım yaptıklarını gösteriyor.

%15 kârla 150 milyon dolar değerinde BTC almaları gerekiyordu. Ancak şirket, bazı enerji yatırımları yaptıklarını açıkladı ve böylece fazladan rezervleri 850 milyon dolar arttı.

Ancak, 850 milyon doların %15’i 127 milyon dolar yapar ki bu da 70 milyon dolardan biraz fazladır; bu nedenle Tether, kamu taahhüdünü yerine getirmedi.

Bununla birlikte, şirket şu anda her üç ayda bir Bitcoin satın alıyor ve bu, Bitcoin tutan USDt kullanıcıları için kar paylaşımı veya temettü görevi görebilir.

Diğer kripto sahipleri USDt kullanıyor olsa da başka kripto satın almıyorlar; ancak yine de kripto endüstrisi için, örneğin herhangi bir kripto satın almayan USDc’den daha fazlasını yapıyorlar.

Bu nedenle, USDc kullanıcıları veya yatırımcıları, büyük karlar elde etmelerine rağmen, bankalar bile biraz tasarruf yaparken, USDt en azından biraz geri veriyor gibi görünmüyorlar.

Tether (USDT) Para Basmaya Devam Ediyor! Bu Durum Bitcoin Fiyatını Nasıl  Etkiler? • Coinkolik