MicroStrategy Hisse Satış ve Daha Fazla BTC Alım Planlarıyla Bitcoin 30.000 Dolara Yaklaştı!

Bitcoin (BTC), ABD’li yazılım şirketi MicroStrategy’nin BTC varlıklarını önemli ölçüde artırma niyetini açıkladıktan sonra Salı günü 29.700 dolara yükselerek bir haftanın en yüksek seviyesine ulaştı.

MicroStrategy, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) yaptığı bir başvuruyla, gelirinin bir kısmını daha fazla bitcoin satın almak için kullanacakları 750 milyon dolarlık hisse senedi satışı planladığını duyurdu.

27 Haziran itibariyle, MicroStrategy’nin 152.333 BTC’si vardı; bu, kripto para biriminin mevcut arzının yaklaşık %0.0078’ine denk gelmektedir.

MicroStrategy, Ağustos 2020’de bitcoin biriktirmeye başlayarak, eski CEO’su ve şu anki yönetim kurulu başkanı Michael Saylor ile kripto para biriminin en büyük ve sesini en çok duyuran destekçilerinden biri olarak varlıklarını düzenli olarak artırmıştır.

Dosyaya göre, yazılım firması “bu tekliften elde edilen net geliri, bitcoin ve işletme sermayesi alımı da dahil olmak üzere genel kurumsal amaçlar için kullanmayı” planlıyor.

MicroStrategy, 750 milyon doları toplamayı ve ardından tümünü Bitcoin’e yatırmayı seçerse, mevcut piyasa fiyatından yaklaşık 25.000 jetonu güvence altına alabilir. Tabii ki, bu büyüklükteki bir alıcı pazara girdiğinde ve özellikle pazara girdiğini planladığında, çok daha yüksek bir fiyat ödemeye eğilimlidir.

Bitcoin’in Salı günkü duyuruya tepkisi, durumun böyle olacağını gösteriyor. BTC, Salı günkü 28.500 dolarlık düşük seviyesinden %4’ün üzerinde veya 1.200 doların üzerinde bir artışla 29.700 dolara yükseldi.

Ve teknik veriler, daha fazla kısa vadeli kazancın muhtemel olduğunu gösteriyor. Bitcoin’in Salı günkü düşük seviyelerinden etkileyici bir sıçrama yapması, boğaların uzun vadeli önemli desteği etkileyici bir şekilde savunmasının ardından geldi.

2023 yükseliş trendi, 100 Günlük Hareketli Ortalama (DMA) ve Mayıs sonundaki yüksek seviyelerin tümü 28.000 dolar ortalarına denk geliyor.

Wall Street ağır toplarının Haziran ayındaki spot bitcoin ETF başvurularının ardından kurumsal benimsemeye ilişkin artan iyimserlik ışığında ve gelişen bir makro zeminin ortasında (Fed’in bir durgunluğu tetiklemeden enflasyonu kontrol altına alabileceğine dair bahisler artıyor), birçok analist dahil Cryptonews.com’dan Joel Frank, boğaların bu önemli destek bölgesine herhangi bir kısa vadeli düşüşte satın almak için harekete geçeceğini tahmin etmişti.

Salı günü, bitcoin 28.000 doların ortasındaki düşük seviyelerde uzun süre tutunamadığı için durum böyle görünüyordu.

Şimdi, MicroStrategy’nin hisse senedi satışı ve bitcoin satın alma planları, yalnızca bu kilit destek bölgesinin kısa vadede kırılma ihtimalinin düşük olmasının nedenini daha da artırıyor.

Bunun yerine, kartlarda 31.000 doların üzerindeki yıllık yüksek seviyelerin yeniden test edilmesi görünüyor.

Tabii ki, BTC boğalarının önce 21DMA’yı ve psikolojik olarak önemli olan 30.000 dolar seviyesini yeniden ele geçirmesi gerekecek.

Ancak bu seviyeler netleştiğinde, teknik veriler yılın en yüksek seviyelerine geri dönüşe işaret edecek.

Yatırımcıların radarında tutması gereken kısa vadeli bir ralliyi kısa kesebilecek potansiyel olumsuz katalizörler şunları içerir: 1) SEC düzenlemesi gerginliklerinin geri dönüşü, 2) Fitch’in ABD hükümetinin borç notunu düşürme kararı ve 3) Curve hack’inin ardından DeFi alanında daha fazla potansiyel sorun.

MicroStrategy Yılın İlk Çeyreği İçin Kazanç Raporunu Açıkladı: Şirketin  Bitcoin Yatırımı Ne Durumda? - Bitcoin Sistemi