Rakuten’e Kripto Paralarla Ödeme Desteği Geliyor

Dünya genelinde en büyük E-ticaret siteleri arasında yer alan Japon dev şirket Rakuten 12 Şubat tarihinde mobil uygulaması olan Rakuten Pay’e yeni bir güncelleme getireceğini duyurmuştu. Açıklamada önemli bir nokta dikkat çekti ve acaba kripto paralar ile olabilir mi tarzında sorular sorulmaya başlandı. 31 Mart tarihinde yeni güncellemesini herkese sunmaya hazırlanan Rakuten, iddialara göre güncelleme ile beraber kripto paralar ile ilgili ödeme eşiği de getirecek. Şirketin yapmış olduğu tüm açıklamalar da, bu iddiaları tamamen doğruluyor.

Şirketin 2018 ve 2018 yılının son çeyreği ile alakalı olarak yayınladığı rapor üzerinde uygulamanın yeni sürümü, tüm ödeme eşiklerini sistem içerisinde tutacak. Japonya ülkesinin Amazon’u olarak bilinen Rakuten, kısa süre önce kurumsal bir kimliğe bürüneceğini ve revizyon yapacağını söylemişti. Şirket aynı şekilde iyileşme süreci içerisinde Everbody’s Bitcoin’de de bazı düzenlemeler yapacak.

Rakuten’in kripto paralar ile ilgili ödeme eşiğini getirmesi net olarak söylenmese de, sloganı dikkat çekiyor. “Tüm ödeme platformlarını tek seçenek üzerinde birleştirme” tarzında bir cümle dikkat çekiyor ve bu cümleye bakacak olursak, kripto para ile ödemenin gelmesi an meselesi.