Binance’in Amerika Servisi BinanceUS Açıldı

Popüler kripto para borsası Binance’in bir süredir Amerika kolu için çalışmalar yürüttüğü bilinmekteydi. BinanceUS sonunda açıldı. 

Kripto para borsası Binance’in Amerika Birleşik Devletleri merkezli platformu BinanceUS hesap açma işlemlerini kabul etmeye resmen başladı. En büyük kripto para borsası olan Binance, resmi Twitter hesabı üzerinden çok önemli bir duyuru yaptı. Binance tarafından yapılan açıklama öncesinde Amerika Birleşik Devletleri merkezli yeni bir platformun başlatılacağı biliniyordu. Binance yaptığı açıklamada Binance’in Amerika kolu olan BinanceUS’in açıldığını ve hesap açma işlemlerini kabul etmeye başladığı bildirildi. 

Amerika Birleşik Devletleri’nde daha önceden de faaliyet gösteren Binance ile ABD regülatörleri arasında yaşanan sorunlar gerekçesiyle Amerika kullanıcılarına bir süredir hizmet vermeyi durdurmuştu. Binance geçtiğimiz haftalarda yaptığı duyuru ile birlikte Amerika Birleşik Devletleri’ndeki faaliyetlerine yeniden başlayacağını duyurmuş ve BinanceUS olarak kurulacak yeni servisin kısa süre içerisinde hizmet vermeye başlayacağını açıklamıştı. 

Binance’in Amerika Birleşik Devletleri kolu olan BinanceUS’in Amerika’nın New York ve Washington eyaletleri hariç toplamda 37 eyalette faaliyet göstereceği duyurulmuştu. Binance CEO’su Catherine Coley tarafından yapılan açıklamada ise yeni borsa ile birlikte kullanıcıların bir süredir mağdur oldukları yasal belirsizliklerin de ortadan kalkacağını dile getirdi. 

BinanceUS’in şimdilik 30 kripto parayı listeleyeceğini ilk olarak BNB ile 6 kripto para birimini listeleyeceği duyuruldu. Binance’in kendi kripto para birimi olan Binance Coin ile birlikte yer alacak diğer kripto para birimleri ise şunlar. 

Bitcoin, Bitcoin Cash, Tether, Ethereum, XRP, Litecoin ve Binance Coin. Şimdilik BinanceUS’de listenene tokenlerin sayısı oldukça az olsa da çok kısa sürede borsaya yeni tokenlerin ekleneceği belirtiliyor. Bir süredir durgun bir grafik çizen Binance Coin’in BinanceUS’in işlemlere başlamasıyla birlikte yeniden yükselişe geçmesi bekleniyor. Nitekim yapılan açıklamanın ardından BNB’nin fiyatında yüzde 11’lik bir değer artışı yaşandı ve 22.12 dolar seviyesinin üzerine çıktı.