Teksas’da İflas Eden Celsius İçin Madencilik Tesisi Geliştirecek!

Bitcoin madencisi Hut 8, Cedarvale’de iflas eden kripto kredi kuruluşu Celsius için geçici bir anlaşma imzaladığını açıkladı. Teksas merkezli bu firma, 66.000 madenciye ev sahipliği yapacak ve 215 megavattan (MW) fazla enerjiyle çalışacak bir madencilik operasyonu geliştireceğini belirtti.

Planlanan madencilik tesisi inşaatı birkaç hafta içinde başlayacak. Hut 8, tesisin geliştirilmesi sürecinde tasarım, mühendislik, finansal modelleme, bütçeleme, muhasebe, inşaat yönetimi, satın alma ve lojistik gibi hizmetler sunacak.

Hut 8 Başkanı Asher Genoot, şirketin hedefinin iki yönlü olduğunu ifade ederek, “Celsius’un alacaklılarıyla öz sermaye oluşturmak ve aynı zamanda tesisin faaliyete geçtiğinde 895 MW’tan fazla altyapıya sahip olacağını tahmin ettiğimiz yönetilen hizmetler işimizin gücünü ve canlılığını artırmak” dedi.

Hut 8, yeni kurulan bir Bitcoin madenciliği firması olup, Kuzey Amerika’da faaliyet gösteren bir Bitcoin madencisi olan Hut 8 Mining Corp’un birleşmesiyle oluşmuştur. Celsius’un iflası ise Genesis, BlockFi ve diğer kripto kredi veren firmalar arasında yer almasıyla dikkat çekmişti.

Celsius’un iflasının ardından, ABD’nin farklı eyaletlerinde düzenleyici kurumlar şirket aleyhine dava açmıştı. Federal Ticaret Komisyonu (FTC) Celsius’la 4,7 milyar dolarlık bir anlaşma yaparak firmanın faaliyetlerine yönelik kısıtlamalar getirdi. Ayrıca, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) gibi diğer federal kurumlar da firmanın CEO’su Alex Mashinsky’e karşı yasal işlemler başlattı.

Celsius, Müşterilerin Hak Talebinde Bulunmaları İçin Süreyi Uzatmaya  Çalışıyor - Coin Mühendisi