Ripple, Crypto Borsa Ortaklarını Genişlettikçe XRP İyileşiyor

Ripple’ın kripto para birimi XRP’nin arkasında “cehennem yılı” var. Ocak ayında tüm zamanların en yüksek seviyesinden, tüm alt kodlardaki en ağır vuruşlardan birini yaşadı ve Salı günü yüzde 93 düşerek yılın en düşük seviyesine ulaştı. Bununla birlikte, ana şirket Ripple’in muhtemelen diğer kripto organizasyonlarından daha fazla ortaklığı var, bu yüzden XRP için işler değişebilir.

USD İşlemleri İçin Bittrex İle Ortaklık

Dün yapılan duyuruda, San Francisco merkezli blockchain şirketi, üç yeni döviz iş ortağı tanıtarak, ana sınır ötesi ödeme platformu xRapid’i açıkladı. Ürünün başarısı için döviz kuru iş ortaklarının “sağlıklı bir ekosistemi” olması gerektiğini ifade ediyor. Bu nedenle, xRapid ödemeleri bir para biriminden XRP’ye ve diğerine geri dönebiliyor.

ABD’de Dijital Varlık Ticaretindeki En Büyük İsmi Bittrex

Bu ortaklardan birincisi, ABD şifreli Bittrex değişimi. Dönüşüm, xRapid aracılığıyla dövizlerin ABD dolarına ve dışına geçişi için tercih edilen ortam olacaktır. Meksika ve Filipinler ile etkin bir şekilde çalışabilmek için Ripple, her iki ülkede de peso işlemlerini sunmak için Bitso ve Coins.ph ile ortaklık kurdu. Ripple Baş Pazar Stratejisti Cory Johnson şunları söyledi: ‘Bittrex, ABD’de dijital varlık ticaretindeki en büyük isimlerden biridir. Bu, bugünün duyurusunu xRapid için önemli bir gelişme haline getirmektedir. Birçok başarılı xRapid pilotunu daha önce görmüştük ve ürünü bu yıldan sonra beta’dan üretime geçirirsek, bu değişim ortakları ödemelerini sorunsuz hale getirmek için mali kurumlara kolaylık ve güvenlik sağlamaya imkan verecek farklı para birimleri arasındadır.’ dedi.

Geleneksel Bankacılık Yöntemleri Maliyetli Ve Yavaş Olabilir

Para transferleri Meksika’da ve özellikle de ada devletinin GSYİH’sinin yüzde 10’undan fazlasını oluşturduğu Filipinler’deki büyük bir döviz miktarını temsil ediyor, sınır ötesi ödemeler geleneksel bankacılık yöntemleriyle yavaş ve maliyetli olabilir ve bu da xRapid’in maliyetleri azaltmaya geldiği yer ve süreci hızlandırıldığı belirtiliyor.