SegWit Rekor Seviyeye Çıktı Bitcoin Kritik Direnç Seviyesine Yaklaştı

Bitcoin dün 383,186 seviyesinde işlem hacmine ulaştı ve bu 4 Ocak 2018 tarihinden bu yana en yüksek işlem hacmi. Bu veriyi Blockhain.com sunmakta ve bu şekilde bitcoin yatırımcılarının işlem hacimleri hakkında doğru bilgi almasını sağlamakta. Bitcoin ağında bu gelişmenin nedeni araştırıldığında ise ağın temelinin güçlenmesi olarak değerlendirilmektedir.

Weis Rattings görüşlerine önem verilen bir derecelendirme şirketi olarak bitcoin yatırımcıları için devam eden yükselişin yatırım yapılacak zamanın yakın olduğunu belirtmekte. Bitcoin en son 2017 yılında 20 bin dolar ile zirve yapmıştı ve bu tarihten sonra da önemli teknolojik gelişmeler yapılarak bitcoin güçlendirildi. SegWit  teknolojisi ise en önemli gelişme olarak değerlendirilmekte.

SegWit işlem hızın arttırıyor olması ile kullanılma oranı yükselmeye devam etmekte. Dün ise işlemlerin %48.73’ünde kullanılarak rekor seviyeye ulaştı. Kripto para piyasasında yaşanan teknolojik gelişmelerin yatırımcıların piyasaya olan ilgisi arttırmaya devam edeceği görüşü öne çıkıyor olsa da bir kısım yatırımcının kripto para piyasasında yatırım yapmak yerine beklemeyi tercih ettiği gelişmeleri gözlemlediği de düşünülmekte.