Son Dakika: Hindistan’daki Coin Yasağına Çarpıcı Açıklama

Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz günlerde Hindistan hükümeti kripto paralara ilişkin cezai yaptırım uygulayacağı kanunlar yürürlüğe koymaya hazırlandığını açıkladı. Bu çalışmalar sonuçlanır ise ülkede coinlerden kaçak gelir elde eden kişiler 10 yıla varan hapis cezası ile cezalandırılacak. Binance Ceo’su Changpeng Zhao bu konuya dair çarpıcı açıklamalarıma gündeme geldi.

Bir süre önce Hindistan’da bir grup kanun yapıcı Kripto para borsasına darbe vuracak konu ile gündeme geldi. Eğer yasa tasarısı kabul görür ise Hindistan’da Kripto para ile ilgilenmek yasaklanacak. Ancak Binance CEO’su Zhao’ya göre bu yasa tasarısının kabul görmesi özellikle Monero ve Zcash koinlerinin değerlenmesine yardımcı olacak. Ancak bu yasa tasarısına dair karmasa henüz çözümlenmiş değil.

Hindistan’ın bu girişimde bulunmasının altında yatan diğer bir sebep de kendi kripto parasını piyasaya sürmeye hazırlanıyor olması. Hindistan Merkez Bankası dijital Rupi adı altında coini piyasaya süreceğini duyurdu. Ancak söz konusu yasa tasarısı yürürlüğe girer ise kripto para sektörünün derin bir darbe alacağı da kesin.