Torrent İle Film İndirenler Dikkat! Kripto Paralarınız Çalınabilir

Dünyada en çok tercih edilen indirme ve yükleme sitesi olan Torrent, hem sunduğu imkanlar ve buna bağlı olarak da içerisinde barındırdığı zararlar nedeniyle farklı bir platform olarak devam etmektedir. Her türlü filmi müziği hızlı bir şekilde indirmeniz ile beraber, hackerlerin de burada tuzak kurduğunu sizlere söyleyebiliriz. Bleeingcomputer.com isimli bir yabancı güvenlik sitesine göre, Torrent üzerinden indirilmiş bir film tamamen kopya ve direkt olarak kullanıcıların kripto para bloklarını hedef almaktadır.

The Girl in the Spider’s Web isimli filmin torrent sonuçları arasında mevcut olan ve kullanıcıların indirmesi durumunda yalnızca Windows işletim sistemlerini hedef almakta olan bu virüs, son derece büyük zararlar verebilmektedir. Kötü amaçlı dosya, film olarak oynatılabilecek bir dosya türüne sahip değil ve bunun yerine .LNK uzantısına sahip olarak sizlerin bilgisayarına iniyor. Bleepingcomputer bünyesindeki güvenlik uzmanları bu tip LNK uzantılarının özellikli olarak korsan olduğunu ve amaçlarının tamamen Windows odaklı olduğunun bilgisini veriyor.

Film İndirirken .LNK Uzantıya Dikkat !

Yapılan açıklamaya göre dosyalar ilk önce vektörleri açıyor ve Google ile Yandex üzerinde sahte reklamlar ile beraber aram sonuçları oluşturuyor, hem Chrome hem de Firefox tarayıcılarına istediğiniz he rşeyi yaptırabiliyor. Daha sonra amacına ulaşmak için gerekli uzantıları indiriyor. ”Spyware” gibi aramaları, otomatik olarak kaydeden bir programı barındırıyor ve tüm bilgileriniz kötü amaçlı kişilere ulaşıyor. Söz konusu virüs özellikle bazı internet kanallarını değiştiriyor ve sizlere bağış yapmış gibi gösteriyor. Sizler de bir yere bağış yapıyor gibi kripto paralarınızı korsanlara veriyorsunuz.