Google Cloud Polygon Ağı’nda Doğrulayıcıdır!

Polygon’a göre, “YouTube ve Gmail’e güç vermek için kullanılan altyapının aynısı” olan ağın güvenliği sağlanacak. Bu önemli gelişme, 29 Eylül’de Polygon Labs tarafından duyuruldu ve Google Cloud’un Polygon hisse kanıtı ağına doğrulayıcı olarak katılmasıyla gerçekleşti.

Google Cloud, Ethereum ağındaki katman 2 işlemlerini doğrulayan 100’den fazla doğrulayıcıya katılarak Ethereum ekosistemine büyük bir katkı sağlamış oldu. Polygon Labs’ın X platformunda yapılan bir duyuruya göre, bu işbirliğiyle artık “@YouTube ve @gmail’i güçlendirmek için kullanılan altyapının aynısı, Ethereum Polygon protokolünün güvenliğini sağlama konusunda hızlı ve düşük maliyetli bir şekilde herkesin erişimine sunuluyor.”

Google Cloud’un Singapur hesabı, bu gelişmeyi Twitter üzerinden doğrulayarak Google Cloud’un “artık Polygon PoS ağında doğrulayıcı olarak hizmet verdiğini” belirtti ve bu katkının “100’den fazla diğer doğrulayıcıyla birlikte ağın kolektif güvenliğine, yönetimine ve merkeziyetsizliğine önemli bir destek sağlayacağını” vurguladı. Bu işbirliği, Ethereum Polygon protokolünün daha güvenli ve sağlam bir şekilde işlem görmesine katkıda bulunarak kripto varlıkların ve kullanıcıların güvenliğini artırmayı hedefliyor.

Polygon (Labs) on X: "@googlecloud ☁️ @0xPolygon Google Cloud will help  accelerate adoption of core Polygon protocols w/ enterprise infrastructure  & tools. 🤝🏽 strategic alliance to increase transaction throughput  enabling use cases