JPMorgan Programlanabilir Ödeme Yetenekli JPM Coin’i Tanıtıyor!

JPMorgan, JPM Coin kullanıcılarına programlanabilir ödemeleri sunuyor. Müşteriler, artık ödemeleri önceden belirlenmiş koşullara göre otomatikleştirebiliyor. Bu hamle, işlemlerde esnekliği ve duyarlılığı artırmayı amaçlıyor.

JPMorgan, 7/24 gelişen kripto ödeme altyapısına uyum sağlamak amacıyla stratejik bir adım atarak, blockchain tabanlı ödeme tokeni JPM Coin için kullanıcılara yeni bir özellik tanıttı.

Müşteriler, programlanabilir ödemelerle artık ödemelerin belirlenmiş zamanlarda gerçekleşmesi için sabit emirler kullanmak yerine, önceden belirlenmiş koşullara göre işlemleri otomatikleştirme imkanına sahip oluyor. Geleneksel olarak JPMorgan müşterileri, belirli zamanlarda gerçekleşmesi için sürekli emirler belirlemek zorundaydı, bu da piyasa olaylarına dinamik olarak yanıt verme yeteneklerini sınırlıyordu. Programlanabilir ödemeler, kullanıcıların hesaplarını, ilgili kriterler karşılandığında ödemeleri başlatacak şekilde programlamalarına olanak tanıyarak bu süreci daha esnek hale getiriyor. Bu, vadesi geçmiş ödemelerin karşılanması veya teminat çağrılarının ele alınması gibi senaryoları içeriyor.

JPMorgan, e-posta duyurusunda “yeni özelliğin müşterilerin olaylara dinamik bir şekilde yanıt vermesine yardımcı olduğunu, 7/24 ödeme altyapısının çoğalması ve dalgalanmalara yanıt vermenin hayati hale gelmesi nedeniyle her zamankinden daha önemli olduğunu” belirtti. Kurumsal müşterilerin blockchain üzerinde toptan ödeme yapmalarını kolaylaştırmak için 2020 yılında tanıtılan JPM Coin, yakın zamanda günlük 1 milyar dolarlık işlem gerçekleştirerek bir dönüm noktasına ulaştı. Ancak bu miktar, JPMorgan’ın günlük olarak taşıdığı 10 trilyon doların yalnızca küçük bir kısmını temsil ediyor.

JPM Coin’e programlanabilir ödemelerin eklenmesi, finansal işlemlerde verimliliği ve yanıt verebilirliği artırmak için blockchain teknolojisinin dahil edilmesi ve otomasyonun arttırılması yönündeki daha geniş endüstri eğilimi ile uyumludur.

Bu hamle, finans sektöründeki teknolojik gelişmelerin ön saflarında yer alma kararlılığını yansıtarak finans devinin yenilikçi çözümler keşfetmeye devam ettiğini gösteriyor.

Guide to JPMorgan Internships - Forage